Львів – Захід загрожує Росії санкціями, а Кремль продовжує будувати свою «Республіку Крим» разом з буферною зоною на Донбасі. А сам Крим зникає з порядку денного української політики. Водночас тисячі кримчан кардинально змінюють своє життя і виїжджають на материкову Україну, опиняючись у «стані невагомості». Інші ж змушені співіснувати з окупантами на одному півострові.
Кримська переселенка Ольга Анісімова разом з чоловіком і чотирма дітьми переїхала до Львова в червні. Таких як Ольга тут більше двох з половиною тисяч. Загалом же з березня 2014-го з Криму виїхало понад 19-ть тисяч українців.
Сім'я Анісімових збиралася залишити півострів одразу після «референдуму», натомість непередбачені обставини щоразу відтягували цей момент. Разом з цим, усередині самої сім'ї загострювався конфлікт. Ольга з чоловіком Дмитром підтримували Україну, а їхні батьки – Росію. Старші діти молодого подружжя погоджувалися з дідусями і бабусями, бажаючи залишитися в Криму.
Старший син Ольги та Дмитра Міша навіть погрожував батькам вистрибнути з потягу. Хлопчик боявся «бандерівців», але вже через тиждень після приїзду до міста Лева Міша попросив вишиванку, щоб піти в ній до школи. Він побачив Львів своїми очима і тепер Міша більше не боїться, він полюбив це місто і його жителів.
Нині сім'я Анісімових не бачить сенсу повертатися до Криму. «У свідомості кримчан моментально нічого не зміниться», – переконана Ольга.
Експерти ж стверджують, що повернення Криму під контроль України триватиме, принаймні, десятиліття. І буде залежати від слабкості Росії, а також рівня розвитку Української держави. Ольга з цією думкою не сперечається.