Влада анексованого Севастополя ввела графік подачі води в окремі райони у зв'язку зі складною ситуацією з водозабезпеченням міста. Про це 1 листопада заявив «губернатор» Сергій Меняйло, – повідомляє сайт Крыминформ, близький до самопроголошеного уряду Криму.
«Для того, щоб забезпечити нормальне функціонування міської інфраструктури, побутові потреби населення до весняного приходу води, враховуючи, що в умовах опалювального періоду вимагається постійне підживлення водою котелень, керівництво міста змушене вжити непопулярних заходів з обмеження водопостачання», – сказав Меняйло.
Він зазначив, що підписав розпорядження про введення графіка подачі води в райони міста, де тиск у водопроводній мережі створюється насосними агрегатами.
«Подача води проводитиметься з 5.30 до 10.00 та з 17.00 до 23.00. Поки це торкнеться жителів проспектів Перемоги, Жовтневої революції, Генерала Острякова, вул. Генерала Мельника, Хрустальова, Вакуленчука, Меньшикова, Шевченка, Маринеско, Фадєєва, Сімферопольської, Івана Голубця та прилеглих до них вулиць. Надалі цей перелік, можливо, буде розширено на центральну частину міста, Інкерман, Балаклаву та Північну сторону», – уточнив Меняйло.
Введення режиму економії водоспоживання «губернатор» пояснив низкою факторів, у тому числі тим, що не поповнюється в достатній кількості опадами Чорноріченське водосховище.
«Останні три роки були малосніжними, паводки на гірських річках, що впадають у водосховище, були незначними. 2012 рік був найбільш посушливим за останнє десятиліття. Це призвело до того, що ще на початку 2013 року обсяг води у водосховищі був мінімальним. Подібні ситуації виникали і в минулому. Досить згадати 1984 і 1994 роки, коли Чорноріченське водосховище практично пересихало, і забір води з нього припинявся. Вода споживачам подавалася по 2-3 години на добу», – нагадав Меняйло.
Він також розповів, що для вирішення проблеми наприкінці 80-х – напочатку 90-х років минулого століття було створене резервне джерело водопостачання Севастополя і Сімферополя – Міжгірське водосховище, з якого вода водоводом довжиною понад 70 кілометрів подавалася в Севастополь. Поповнення Міжгірського водосховища здійснювалося дніпровською водою Північно-Кримським каналом. У 2014 році надходження води з Дніпра Північно-Кримським каналом було припинено, в Криму виникли значні проблеми з водопостачанням. Поповнення Міжгірського водосховища також припинилося.
За інформацією Сергія Меняйла, виконавча влада Севастополя реалізує низку заходів для вирішення проблеми водозабезпечення.
«Зокрема, з резервного фонду міського бюджету виділено кошти на закупівлю води з Вілінського водозабору, закінчуються роботи на Орловському водозаборі для збільшення забору води з підземних джерел та подачі її в Південну частину міста, розпочато скид води з невеликих водойм руслом річки Чорна нижче водосховища», – сказав губернатор.
Він також додав, що розробляються довгострокові заходи з кінцевим результатом у 2015-2017 роках.
«Ситуація з водопостачанням в останні місяці неодноразово розглядалася на засіданнях Комісії з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій міста Севастополя. На останньому засіданні 22 жовтня вона була визнана «надзвичайною природного характеру регіонального рівня», – сказав Сергій Меняйло.
У вихідні та святкові дні подача води буде здійснюватися без передбачених графіком обмежень. Лікарні, школи, дитячі садки та інші соціально значущі об'єкти забезпечуватимуться водою в звичайному режимі, без обмежень.
ЗВЕРНИ УВАГУ!
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ