Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисниця: Аксьонов порушує права людини


Київ – Своїми діями і висловлюваннями самопроголошений прем'єр Криму Аксьонов порушує права людини і може бути притягнутий до відповідальності у міжнародних судах.

На цьому наголосила у коментарі сайту Крим.Реалії голова Центру громадянської просвіти «Альменда», заступник координатора Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник.

«Тому все, що відбувається, такі публічні заяви Аксьонова, – це ще раз підтвердження того, що кримська влада за підтримки РФ вже відкрито вступила в пряму боротьбу з будь-якими незгодними людьми в Криму, що дуже сильно нагадує 1937-й рік», – зазначила правозахисниця.

Скрипник констатувала, що кримська влада вступила у відкритий конфлікт з Меджлісом кримськотатарського народу. «Загалом, ситуація з кримськими татарами продовжує погіршуватися», – сказала вона.

З приводу анонсованого посилювання заходів щодо інакомислячих, Скрипник відзначила, що такі заходи не співвідносяться з правами людини.

«Свобода слова має на увазі, що людина може висловлювати будь-яку точку зору, головне, без закликів до насильства, розпалювання міжнаціональної ворожнечі тощо. Якщо у людини є своя політична точка зору на події, які сталися в Криму, то це її право, якщо це не тягне за собою ніяких негативних наслідків», – пояснила правозахисниця.

Також вона звернула увагу, що так звану норму про сепаратизм та екстремізм російська і кримська влада застосовують для боротьби з інакомисленням і для боротьби з будь-якими можливостями опору.

«На жаль, політика нинішньої влади в Криму, так само, як і в Російській Федерації, спрямована на встановлення авторитарного режиму, і, по суті, цей режим вже близький до авторитарного. Будь-який прояв незгоди з подіями в Криму намагаються жорстко переслідувати. Для цього застосовують навіть норми закону. Закони Росії багато в чому націлені не на захист людей, умов розвитку та захисту прав людини, а на використання їх у своїх репресивних цілях залякування людей, які в якійсь мірі можуть скласти опозицію до влади», – розповіла Скрипник.

З приводу відповідальності Аксьонова за свої висловлювання, правозахисниця зазначила, що у кримчан єдиними інструментами захисту залишаються тільки міжнародні суди.

«Оскільки національних інструментів у Криму зараз немає: українська влада там де-факто не існує, російська влада і не збирається захищати права людини, але є суди ООН і Європейський суд з прав людини. Жителі Криму можуть виграти ці суди, бо ці дії є прямим порушенням прав людини. Та Аксьонов може нести відповідальність за такі публічні заклики та висловлювання», – наголосила Скрипник.

Як повідомлялося, самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов заявив в інтерв'ю газеті «Коммерсант», що всі дії, які будуть спрямовані на невизнання приєднання Криму до Росії, невизнання керівника країни, переслідуватимуться за законом, і буде дуже жорстка позиція.

«Всіх, хто буде лобами зіштовхувати людей на міжнаціональному ґрунті, я тим чи іншим способом або з Криму видворю, або вони отримають оцінку в кримінальному порядку», – сказав Аксьонов.

Переслідування представників кримськотатарського народу стали тенденцією в анексованому Криму. Обшуків і перевірок з боку російських спецслужб зазнали будинки, школи, медресе, мечеті.

XS
SM
MD
LG