Доступність посилання

ТОП новини

Російські та українські правозахисники стурбовані погрозами Аксьонова на адресу ЛГБТ-активістів у Криму


Сімферополь – Активісти гей-прав Росії та українські правозахисники висловлюють стурбованість з приводу провокаційних висловлювань високопоставленого чиновника в уряді анексованого Росією Криму.

Днями кримський «прем'єр» Сергій Аксьонов заявив: «Нам в Криму не потрібні такі люди», – маючи на увазі геїв та інших сексуальних меншин.

Крім того, Аксьонов повідомив, що «влада» регіону ніколи не дозволить представникам сексуальних меншин проводити публічні заходи на

Поліція й самооборона дуже швидко відреагують – протягом трьох хвилин прояснять напрямок та орієнтацію, якої треба дотримуватися
Сергій Аксьонов

півострові. А тим, хто їх підтримує, кримський «прем'єр» пригрозив поліцією та «самообороною»: «Хто хоче підтримати чоловіків, на вулиці за межами Ради міністрів, і то, я думаю, що поліція й самооборона дуже швидко відреагують – протягом трьох хвилин, швидко прояснять напрямок та орієнтацію, якої треба дотримуватися».

«Для політика і для керівника регіону це нечувана заява. З одного боку, не Аксьонову вирішувати, хто може і не може жити в Криму», – сказав директор Російської ЛГБТ-мережі в Санкт–Петербурзі Ігор Кочетков. «Незалежно від сексуальної орієнтації, ніхто не повинен запитувати пана Аксьонова або його посадових осіб, де можна жити».

ЛГБТ-правозахисник та адвокат Микола Алексєєв зазначив, що заяви Аксьонова – це політично некоректні слова, які порушують закон (щодо громадських зібрань) та міжнародні зобов'язання Росії.

За словами Алексєєва, якщо Крим став частиною Росії, він має підпорядковуватися федеральному закону, який не делегував такі повноваження суб'єкту федерації.

Правозахисники: висловлювання Аксьонова – це заклик до дискримінації

Є свобода мирних зібрань, це не повинно бути заборонено законом, тим більше, за такою дискримінуючою ознакою як сексуальна орієнтація
Альона Луньова

Юрист мережі правових приймалень Криму Альона Луньова зазначила сайту Крим.Реалії, що заяви Аксьонова можна розцінювати як заклик до дискримінації. «Це не просто точка зору, це те, як діятиме вся система. Така думка стане тепер доктриною для системи правоохоронної діяльності та самооборони. Безумовно, це протизаконно і зневажає права людини», – сказала Луньова.

Стосовно озвученої заборони на проведення гей-парадів, юрист зауважила: «Є свобода мирних зібрань, це не повинно бути заборонено законом, тим більше, за такою дискримінуючою ознакою як сексуальна орієнтація».

Луньова вбачає у висловлюваннях Аксьонова також і загальноросійську тенденцію щодо збільшення жорсткості реакції держави на будь-яке бажання людей мирно збиратися. «Крим стає частиною Росії, яка не сприймає ніякого вільного висловлення думок, ніякого права на асоціацію. Висловлювати свою думку публічно стає злочином у Росії, тепер і в Криму», – наголосила Луньова.

На думку правозахисниці, такі заяви можуть привести до відчутних для представників ЛГТБ-спільноти наслідків.

«Яким чином це може бути – починаючи від небажання приймати на роботу, закінчуючи, можливо, застосуванням фізичного насильства щодо цих людей», – уточнила юрист.

Чого чекати представникам ЛГТБ співтовариства від російської влади?

У той же час, представник ЛГТБ-спільноти, який назвався Крим.Реалії як Артем Лавський, зазначив, що після проведення парадів і застосування сили до його учасників, люди часто можуть фізично постраждати, тому проведення парадів у Криму для нього «не принципово важливо».

«Не буде, то й не треба!», – сказав він.

Навіть Володимир Володимирович Путін сказав, що ми не забороняємо гомосексуалізм у нас в країні
Артем Лавський

Нещодавні висловлювання Аксьонова Лавський прокоментував так: «Напевно, він (Аксьонов – ред.) дуже сильно погарячкував, якщо навіть Володимир Володимирович Путін сказав, що ми не забороняємо гомосексуалізм у нас в країні».

Крім того, представник ЛГТБ-спільноти покладає надії і на вище російське керівництво: «Володимир Володимирович Путін сказав, що жоден кримчанин не пошкодує про свій вибір, і я поки що цим словам вірю».

Однак, говорячи про забезпечення прав меншин у Росії, необхідно звернути увагу на повідомлення від місцевих активістів.

Ми бачимо нові виклики, в тому числі, хвилю звільнень вчителів і викладачів вузів, підставою для чого служить їхня сексуальна орієнтація або громадянська позиція за рівні права для всіх людей, незалежно від сексуальної орієнтації
Ігор Кочетков

Зокрема, активіст Кочетков акцентував увагу, що ситуація для сексуальних меншин в Росії залишається вкрай важкою. «Ми бачимо нові виклики, в тому числі, хвилю звільнень вчителів і викладачів вузів, підставою для чого служить їхня сексуальна орієнтація або громадянська позиція за рівні права для всіх людей, незалежно від сексуальної орієнтації. Ці люди або звільнені, або перебувають під загрозою звільнення», – розповів Кочетков.

Більше того, у далекосхідному російському місті Хабаровську, ЛГБТ-активісти були звинувачені місцевими службами безпеки у формуванні «гей-терористичної» організації з метою влаштування «помаранчевої революції» в Росії.

Кілька активістів, багато з яких публічно висловлюються проти політики президента Володимира Путіна та уряду Росії в Україні, зазнали обшуків і були допитані місцевими представниками правоохоронних органів.

XS
SM
MD
LG