Херсон – При Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим створили Громадську раду, яка займатиметься проблемами переселенців з анексованого півострова і проведе інформаційну кампанію проти дискримінації та за повернення Криму.
До складу ради увійшли 13 представників міжнародних, громадських і благодійних організацій, недержавних ЗМІ. Головою Ради був обраний регіональний координатор «Крим SOS», голова правління БО «Центр громадських програм» Віталій Захарчук, секретарем – заступник голови правління ХОБФ «Мангуст» Інна Башлаєва.
Перше, установче засідання відбулося в Херсоні, де тепер розташоване Представництво Президента України в Криму, за участі Постпреда Наталії Попович.
Вона зазначила, що сьогодні взаємодія громадськості та органів державної влади дуже важлива. Також Попович сказала, що очікує від учасників ради активності, соціальної відповідальності, конструктивних пропозицій.
У планах на найближчий час представники ради вказують вивчення ситуації з розселенням тимчасових переселенців з окупованого півострова.
Громадські працівники проведуть інформаційну кампанію щодо повернення Криму
«Громадська рада створена для того, щоб координувати роботу громадського сектора і державних органів у сфері захисту прав кримчан, як на материковій частині, так і на території самого Криму», – зазначив сайту Крим.Реалії голова ради при Представництві Президента України в Криму Віталій Захарчук.
За його словами, планується проведення інформаційної кампанії для жителів материкової України з протидії дискримінації та «мові ворожнечі» відносно до переселенців, а також щодо повернення Криму.
Представник ради, індивідуальний консультант з моніторингу та координації на Півдні України дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ Тетяна Скляренко розповіла сайту Крим.Реалії, що ця структура вивчить і в міру консолідації намагатиметься розв'язати максимальний перелік проблем, з якими стикаються вимушені переселенці з Криму.
Скляренко звернула увагу, що зараз найбільш гостра проблема для переселенців пов'язана з наданням житла на тривалий період.
«Найгостріша проблема – місце проживання на тривалий період, щоб для них (переселенців – ред.) були гарантовані якісь базові права на житло, тим більше, люди приїхали без теплих речей. Такі побутові проблеми на тлі стресового стану для людей є дуже актуальними», – зауважила представник громадської ради.
Також вона розповіла, що на Херсонщині планують надавати переселенцям безкоштовну професійну психологічну допомогу.
За інормацією ООН, кількість переселенців з анексованого Росією Криму на материкову Україну продовжує збільшуватися і вже нараховує понад 16 тисяч осіб.