Доступність посилання

ТОП новини

Чому телеканал АТР вирішив стати «народним»?


Чи готові кримські татари купувати акції АТR?
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00
Завантажити на комп'ютер

Чи готові кримські татари купувати акції АТR?

Сімферополь – Перший кримськотатарський телеканал ATR запропонував усім охочим стати акціонерами. Найближчим часом компанія буде перетворена на відкрите акціонерне товариство, обере раду директорів і призначить генерального директора. Керівництво каналу вважає, що таким чином ATR зможе вберегтися від можливого закриття, а також отримає фінансову підтримку від телеглядачів. У той же час, спостерігачі по-різному ставляться до такої ідеї.

На цьому тижні ATR виступив з незвичайною ініціативою. Телеканал звернувся до співвітчизників, жителів і гостей Криму з інформацією про створення відкритого акціонерного товариства «АТР ГРУП», запросивши всіх охочих стати його засновниками і першими акціонерами. Для цього необхідно взяти участь у проведенні відкритого розміщення і придбання акцій товариства в установленому законодавством порядку.

«Для відповідного оформлення вашого статусу, як засновника і акціонера цього товариства, вам необхідно надати свої паспортні дані і заяву в письмовій формі про свій намір виступити в зазначеному статусі», – йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті телеканалу. Прийом заяв триватиме до 21 серпня цього року. Вартість однієї акції товариства становить 1000 рублів. Кількість пропонованих до відкритого розміщення акцій 150 000 штук. Таким чином, сума всіх акцій становить 150 млн рублів (близько 50 млн гривень).

Будівля ATR у Сімферополі
Будівля ATR у Сімферополі

У суботу, 23 серпня, відбудуться збори засновників і акціонерів нового ВАТ, на якому буде затверджений статут «АТР ГРУП», обрана рада директорів, призначені генеральний директор товариства та члени ревізійної комісії, затверджений ескіз печатки, а також ухвалені інші рішення.

У керівництві телеканалу запевняють, що пропозиція стати акціонером не пов'язана з можливим продажем ATR, а лише є спробою захиститися від тиску. «Це ні в якому разі не продаж каналу, – сказала в коментарі «Телекритиці» заступник директора ATR Ліля Буджурова. – Ми поставили собі дві мети: перша і найголовніша – це «захисна подушка», (владі – прим. ред.) легше «розібратися» з одним власником, ніж з цілим колективом акціонерів. Тому ми звертаємося до глядачів телеканалу, щоб вони нам допомогли в цьому юридичному питанні і нас не закрили. А друга мета – показати всьому світу, що ми не ЗМІ якоїсь приватної особи. Ми – перший і єдиний в світі кримськотатарський канал».

У той же час, на телеканалі не розраховують на великі капіталовкладення. «Ми розуміємо, що навряд чи в наших умовах канал стане прибутковим. І розуміємо, що від продажу акцій будуть маленькі гроші. Коли ми готували цей проект, то боялися, чи не знайдеться якась людина, яка скупить 50% акцій. Цього не буде», – запевнила Буджурова.

Вона зазначила, що в будь-якому випадку контрольний пакет акцій залишиться у нинішнього власника – бізнесмена, колишнього в.о. «віце-прем'єра» кримського «уряду» Ленура Іслямова, і ніякі нові акціонери не зможуть змінити політику телеканалу. Але телеканал вимагає фінансового вливання від телеглядачів.

Насправді, телеканал має серйозні фінансові проблеми. Серйозні, але ще не катастрофічні
Ліля Буджурова

«Прогнози рекламного ринку вельми невтішні. І немає жодних прогнозів, що він хоча б підніметься до докризових показників минулого літа. Насправді, телеканал має серйозні фінансові проблеми. Серйозні, але ще не катастрофічні», – сказала Ліля Буджурова.

Нагадаємо, що ще в липні генеральний директор ATR Ельзара Іслямова в інтерв'ю виданню Крим.Реалії анонсувала плани про акціонування телеканалу. Тоді ж вона повідомила, що доходи каналу цього року скоротилися більш ніж на 70%. «Зараз поступово піднімаємося, але втрати дуже великі. Раніше, до березневих подій, ми з кожним місяцем нарощували обсяги рекламних бюджетів і практично наблизилися до окупності. У сформованих умовах нам довелося серйозно стиснути витрати, але до певних меж, щоб це не вплинуло на якість і кількість нашого телевізійного продукту», – сказала тоді Іслямова.

Хороший піар для редакційної політики

Київський блогер і телекритик, головний редактор видань проекту «Телекритика» Наталія Лігачова вважає, що подібна практика, коли телеканал пропонує всім охочим купити свої акції, сама по собі нормальна. «Звичайно, побічно це може бути свідченням чи то фінансових проблем, чи то просто небажання інвестора далі вкладатися значно в проект», – сказала Лігачова в коментарі виданню Крим.Реалії. З іншого боку, за її словами, можливий і політичний підтекст у нинішній ситуації в Криму. «Підтримка людьми проекту – в разі успіху заходу – може бути хорошим піаром для його редакційної політики. Але ось якою вона буде – в сенсі лояльності до окупантів – це питання», – додала головний редактор «Телекритики».

Якщо немає рекламного ринку або на ньому дуже невеликі гроші, то залучення інвестицій у вигляді продажу акцій не створить рекламний ринок
Олександр Янковський

Кримський журналіст і медіаменджер Олександр Янковський вважає, що акціонування саме собою не вирішує економічні проблеми телеканалу. «Якщо немає рекламного ринку або на ньому дуже невеликі гроші, то залучення інвестицій у вигляді продажу акцій не створить рекламний ринок, – сказав Янковський у коментарі сайту Крим.Реалії. – Нехай навіть ти продаси 1000 акцій по 1000 рублів. Ти отримаєш мільйон рублів. Це 30 тисяч доларів, приблизно. Цього вистачить на виплату зарплати на півмісяця. Продаси 20 000 акцій – вистачить на рік».

Відзначимо, що у кримській практиці публічний продаж акцій приватного телеканалу всім охочим, відбувається вперше. Раніше жоден місцевий телеканал, що належить тому чи іншому власнику, не використав подібну модель. Якщо досвід ATR виявиться позитивним, то не виключено, що інші телекомпанії, які відчувають труднощі, можуть піти тим же шляхом.

XS
SM
MD
LG