Доступність посилання

ТОП новини

Леонід Грач хоче стати «головним» у Криму


Сімферополь – Колишній народний депутат України, комуніст Леонід Грач вирішив поборотися за посаду «глави» республіки. Його кандидатуру запропонувала на розгляд президента Росії Володимира Путіна партія «Комуністи Росії». Втім, експерти вважають, що у колишнього спікера парламенту автономії шансів зайняти головне керівне крісло на півострові майже немає.

У вівторок, 12 серпня, політбюро Центрального комітету партії «Комуністи Росії» ухвалило постанову, в якій запропонувало президенту Російської Федерації Володимиру Путіну кандидатуру першого секретаря кримського рескому партії Леоніда Грача на посаду «голови» «Республіки Крим».

У пояснювальній записці, яка супроводжує партійну постанову, підкреслюється, що Грач «завжди підтримує конструктивну політику Путіна в міжнародних аспектах. Відкрито та аргументовано висловив свою позицію щодо виборів Путіна президентом Російської Федерації».

«Принциповий, чесний, непідкупний Грач став грозою для тих, хто набиває свою кишеню за рахунок держави, – з пафосом йдеться в записці. – Грач цілком віддає себе Криму. Знання ним курортології, охорони здоров'я, соціальної сфери, вирішення проблем Республіки, здобули повагу і довіру кримчан до відомого політика. У нинішній ситуації корумпованості, непрофесійності він в змозі сформувати команду з відродження і розвитку Криму».

Сам Грач, коментуючи свої шанси на обрання керівником «республіки», висловив упевненість у тому, що рівних йому за потенціалом на цю посаду немає. «Людину, яка пройшла таку державну партійну школу, яка так знає Крим, як свою долоню, яка знає всі його потенційні можливості, недоліки, знає кадровий потенціал, культуру, міжнаціональні відносини – такого в Криму більше немає», – сказав політик у коментарі для Крим.Реалії.

Кого висуватиме Володимир Путін – це не мої проблеми, це проблеми Володимира Путіна
Леонід Грач

За словами Грача, коли інші кандидати на посаду керівника «республіки» опублікують свої досьє, тоді можна буде подивитися, «хто є хто – хто хлопчики в політиці, хто ніколи Кримом не займався, чий життєвий шлях дуже сумнівний і невиразний». «Кого висуватиме Володимир Путін – це не мої проблеми, це проблеми Володимира Путіна. Своїм висуненням трьох кандидатів він покаже: чи він серйозно ставиться до Криму, як такого, з накопиченими проблемами, з невирішеними найтяжчими соціально-економічними і культурними проблемами і таке інше, або йому потрібні будуть лише ті, хто став героями якоїсь незрозумілої весни», – додав перший секретар кримського рескому партії «Комуністи Росії».

Якщо вірити самому Грачу, то під час лютневих подій його кандидатуру навіть розглядали на посаду голови Ради міністрів Криму. Однак, за словами політика, через обурення депутатів Верховної Ради Криму його прізвище так і не було винесене на публічне обговорення.

«Грач давно залишив кримську політику»

Кримський політолог Володимир Єгоров сумнівається в перспективах Леоніда Грача в боротьбі за крісло «голови» «Республіки Крим». На його думку, екс-народний депутат уже давно залишив кримську політику, а ініціатива партії у вигляді звернення до Путіна – не більше, ніж спроба нагадати про себе.

«Політична кар'єра Грача закінчилася в той день, коли він програв у боротьбі за спікерське крісло Борису Дейчу в 2002 році. Коли Леонід Іванович виходив з гордо піднятою головою із зали пленарних засідань, він назавжди залишав велику кримську політику», – сказав Єгоров у коментарі для Крим.Реалії.

Політична кар'єра Грача закінчилася в той день, коли він програв у боротьбі за спікерське крісло Борису Дейчу в 2002 році. Коли Леонід Іванович виходив з гордо піднятою головою із зали пленарних засідань, він назавжди залишав велику кримську політику
Володимир Єгоров

За словами експерта, ніякі спроби Грача привернути увагу до себе згодом – будь-то рух «Спадкоємці Богдана Хмельницького», гучний скандал з викриттям любовних походеньок лідера Компартії України Петра Симоненка чи власна комуністична партія – не увінчалися успіхом. «Зараз інший час, у нього (Грача. – прим. ред.) немає ні електоральної, ні кадрової підтримки в Криму. Ця ініціатива нагадує жест доброї пам'яті, ніж реальну політичну пропозицію», – підкреслив Єгоров.

Як відомо, згідно з ухваленою кримським «парламентом» постановою, голосування з обрання «голови» «Республіки Крим» депутатами «Держради» відбудеться 9 жовтня поточного року. Закон «Про порядок обрання голови Республіки Крим», затверджений 9 липня 2014 року, передбачає обрання керівника Криму «депутатами Держради» шляхом відкритого голосування з-поміж трьох кандидатів, представлених президентом Російської Федерації. Представлення глави російської держави має бути розглянуте протягом 20 днів з дня його внесення.

Кандидатура кожного претендента виноситься на голосування окремо. Кандидат вважається обраним, якщо за нього проголосувала більшість від встановленої кількості депутатів «Держради» – не менше 38 (в майбутньому у «Держраді» передбачається 75 «депутатів» замість нинішніх 100). Якщо жоден кандидат не отримав підтримку більшості, проходить повторне голосування щодо двох кандидатів, які набрали найбільшу кількість голосів. За його підсумками обраним вважається кандидат, який отримав найбільшу кількість голосів «депутатів».

XS
SM
MD
LG