Доступність посилання

ТОП новини

Кому вигідне «маски-шоу» в Бахчисараї?


Бахчисарай – У туристичній частині Бахчисарая серед білого дня на очах у здивованих жителів і нечисленних гостей міста озброєні люди з автоматами шукали... не терористів, а порушення підприємницької діяльності в роботі кафе та ресторанів. Місцеві бізнесмени звертають увагу на те, що перевірок зазнали тільки заклади, які належать кримським татарам. Меджліс повідомив про тиск і чергові акції, спрямовані на залякування кримських татар.

Туристичні ресторани Бахчисарая сьогодні перевіряли правоохоронці. Власники закладів, перелякані раптовою появою десанту озброєних людей з автоматами, в коментарях назвали подію «маски-шоу».

«У нас і в Україні серйозні перевірки часто бували. Приходили по одній-дві людини і спокійно спілкувалися. Але ніколи такого не було, щоб з автоматами до нас приходили», – розповідає адміністратор ресторану кримськотатарської національної кухні «Мусафір» Сафіє Аблаєва.

Один із перевіряльників показав мені чомусь українську «ксиву» полковника карного розшуку Головного управління МВС України в Криму
Сафіє Аблаєва

За її словами, серед «нежданих гостей» були представники «прокуратури», «міністерства внутрішніх справ Республіки Крим», «МНС». Їх супроводжували близько шести озброєних автоматами людей у камуфляжі.

«Один із перевіряльників показав мені чомусь українську «ксиву» полковника карного розшуку Головного управління МВС України в Криму», – дивується Аблаєва.

Перевіряльники продемонстрували постанову про перевірку за фактом незаконного ведення підприємницької діяльності в Бахчисараї нібито на підставі отриманої скарги.

Перевірки всіх документів зазнали й інші кримськотатарські кафе і ресторани Бахчисарая, зокрема «Салачик'», «Ашлама-сарай», «Ефсане», «Мейхане», а також міні-готель «Діляра-ханум».

«Наїзд» за етнічною ознакою

У Меджлісі кримськотатарського народу звернули увагу на те, що перевірки проходять винятково в кафе, що належать кримським татарам, і розцінили ці дії як «провокацію» та «акції залякування» за етнічною ознакою.

Люди вриваються явно для наїзду, а не для перевірок
Ахтем Чийгоз

Як розповів Крим.Реалії заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, кримських татар обурює, що все це відбувається у священний для мусульман місяць Рамадан. «Люди вриваються явно для наїзду, а не для перевірок. У той же час інші об'єкти, які не мають належних документів на роботу, продовжують свою роботу, але їх не турбують. Тому я розцінюю це як провокацію», – наголосив Чийгоз.

Він повідомив, що на місце перевірок прибули депутати міськради Бахчисарая з числа кримських татар, проте вони не отримали від правоохоронців відповіді на жодне поставлене запитання.

Як розповів на умовах анонімності один з кримських юристів, що консультує бахчисарайських підприємців, за бажання порушення в документації можна знайти практично в кожного. «Наприклад, у Бахчисараї досі не встановлені межі міста, а, значить, усі офіційні рішення, що стосуються виділення землі – у «підвішеному» стані. Ці питання не були вирішені ще в Україні. Тепер люди можуть стати заручниками цієї ситуації», – зазначив співрозмовник видання Крим.Реалії.

Мер Бахчисарая позбавляє регіональний меджліс будівлі

Тим часом до Господарського суду Криму надійшов позов про розірвання договору оренди приміщень, в яких сьогодні розташовується офіс Бахчисарайського регіонального меджлісу. Позов був поданий комунальним підприємством міської ради.

Мер Бахчисарая Костянтин Рубаненко у коментарі для Крим.Реалії сказав, що це питання – винятково в юридичній площині, оскільки орендар – громадська організація «Рада вчителів» – заборгувала за оренду будівлі. «А про меджліс розмови немає, оскільки така організація не зареєстрована, а значить, офіційно не існує», – підкреслив він.

Відсутність офіційної реєстрації Меджлісу кримськотатарського народу не заважала раніше меру Бахчисарая спілкуватися з цією структурою і навіть говорити про свою підтримку та бажання знайти з нею діалог

На думку Ахтема Чийгоза, відсутність офіційної реєстрації Меджлісу кримськотатарського народу не заважала раніше меру Бахчисарая спілкуватися з цією структурою і навіть говорити про свою підтримку та бажання знайти з нею діалог.

«Вся справа в тому, що Костянтин Рубаненко балотується в «Держраду», і це його чергова спроба «перефарбуватися» і заробити на цьому очки», – сказав Чийгоз.

За його словами, заборгованість за оренду будівлі складає суму, еквівалентну 105 гривням, що не може бути серйозною підставою для розірвання договору.

XS
SM
MD
LG