Доступність посилання

ТОП новини

Українська діаспора протестує проти агресії Росії


Київ – 11 тисяч європейських доріг подолають цього місяця київські автомайданівці, що спільно з діаспорянами створили проект West wing. В 14 містах Європи автомобілісти збиратимуть підписи під петицією до Європарламенту щодо надання Україні статусу кандидата в члени ЄС. Акції проти війни і російської агресії українці діаспори проводять по всьому світу. Це демонстрації, пікетування посольств, автопробіги, паради а також збір гуманітарної допомоги українським військовим.

Координаторами групи також є Дмитро Макієнко (Оттава), Марія Аль-Масані (Оттава), Катерина Терещенко (Торонто), та Анна Ударова (Вінніпег)

Науковець Інна Платонова родом із Одещини приїхала до Канади 11 років тому на стажування і – залишилася. Саме вона створила Фейсбук-групу «Російськомовні Канади за Мир», яка стала відповіддю на посилення пропаганди Кремля та українофобії в соціальних мережах для російськомовних мешканців Канади.

«Зараз іде такий потік бруду й брехні про Україну, і все це обговорюється в соцмережах, там є навіть відверті заклики до насилля над українцями, там ця українофобія заохочується. Виникла ідея створення групи – альтернативної платформи для людей, які не підтримують війну в Україні, і де можна проводити інформаційну роботу з метою викривання пропаганди Кремля. Наша група об’єднує не тільки українців, але й росіян та вихідців з інших країн, які не підтримують війну в Україні. І таких більшість», – каже активістка.

Учасники групи збирають кошти для біженців зі Сходу України та проводять акції протесту. Однією з них стала демонстрація біля французького посольства проти продажу Францією десантних кораблів класу «Містраль» Росії.

«На цій акції до нас приєдналася жінка з плакатом «Люди Венесуели разом з людьми України». Ми почали говорити з людьми з інших громад – Венесуели і Сирії і провели з ними акцію «Хода і молитва за мир: Сирія, Україна, Венесуела». Адже ми бачимо, що Путін бере участь в конфліктах у цих трьох країнах. Ми пройшли десь 2 кілометри, дійшли до пам’ятника Прав людини, де в нас була молитва представників різних релігійних течій», – зазначила Інна Платонова.

У Литві богослужіння за мир в Україні проходять майже щодня. А в червні місцеві католики й паломники з України молилися за мир спільно.

Це все – зусиллями простих людей

«Моральна підтримка є постійна, скажімо, починаючи з листопада тривають служби Божі майже кожного дня. І найрізноманітніші концерти відбувалися, заходи, мітинги, пікети, все – що тільки хочеш. Також люди матеріально помагають, тим, що необхідно війську. Це все – зусиллями простих людей», – розповів Радіо Свобода ініціатор заснування української громади у Литві Василь Капакан.

А київський Автомайдан спільно з діаспорою створив проект West wing, в липні Автомобілісти подолають 11 тисяч європейських доріг, щоб надати світу правдиву інформацію про Україну, говорить активіст Кирило Марлінський.

«Будуть проведені акції, круглі столи. В яких буде брати участь діаспора, громадські організації, представники європейських політичних структур та бізнес-асоціації», – зазначає він.

Політологи впевнені, що такі акції закордоном є дійсно ефективними та дієвими. Завдяки діяльності української діаспори місцеве населення дізнається про ситуацію в Україні, починає перейматися її проблемами та правильно сприймати те, що читає або бачить у ЗМІ.

Водночас, дослідник Канадського інституту українських досліджень Тарас Кузьо каже, що діаспора може більше.

«Представники діаспори завжди мене та інших питають, як допомогти. Я відповідаю: найняти високооплачуваних, високопрофесійних військових радників, які будуть не воювати, а власне радити, як вести боротьбу з повстанським рухом», – наголосив він в інтерв’ю «Голосу Америки».

Окрім такої допомоги, діаспоряни займаються збором коштів. Так, українки з Прикарпаття, які нині працюють в італійській провінції Бергамо, зібрали близько двох з половиною тисяч євро для допомоги військовим 114-ї бригади тактичної авіації.

А українець, актор канадського «Цирку Дю Солей» Віктор Кі, який живе зараз в Америці, передав на потреби української армії 60 тисяч доларів, які зібрав завдяки своєму Фонду Viktor Kee Foundation.

Водночас голлівудська акторка Міла Куніс, що виїхала з України в 7 років, заявила що українкою себе не вважає.

Радіо Свобода

XS
SM
MD
LG