Доступність посилання

ТОП новини

Куди зникли Могильов та його команда?


Анатолій Могильов
Анатолій Могильов

Київ – Про долю Анатолія Могильова, який керував кримським урядом понад два роки, нічого не відомо з моменту проведення «референдуму» про статус Криму. Депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим ухвалили рішення про його відставку 27 лютого у будівлі парламенту, захопленого російськими військовими. Незабаром та ж доля спіткала інших міністрів «донецько-макіївської» команди, в руках якої з 2010 року перебували всі важелі кримської влади. Після цих подій вони ніяк не виявляли себе публічно. Крим.Реалії з'ясували, де зараз перебуває Могильов, а також чим займаються він і колишні члени його уряду.

Десант макіївських і донецьких чиновників висадився в Криму в 2010 після того, як Віктор Янукович призначив на посаду голови Ради міністрів екс-мера Макіївки Василя Джарти. За короткий проміжок часу Джарти вдалося зачистити політичний простір Криму від опонентів, вибудувати жорстку адміністративну вертикаль і поставити на ключові посади свої кадри.

Однак влітку 2011 року прем'єр помер, і посаду в.о. голови Радміну отримав інший макієвець Павло Бурлаков. Він очолював уряд декілька місяців, після чого Янукович відправив керувати Кримом екс-голову МВС Анатолія Могильова, який також був політичним партнером і співвітчизником покійного Джарти. Могильов вирішив не змінювати традицій свого попередника, і практично всі «макіївські» та «донецькі» зберегли свої портфелі в кримському уряді.

Коли в лютому цього року в будівлю Радміну і Верховної Ради Криму увійшли «зелені чоловічки», Могильов засудив дії загарбників і спробував провести з ними переговори. Як відомо, успіхом вони не увінчалися.

Екс-прем'єр відпочиває на пенсії

Останню заяву з приводу подій у Криму Могильов зробив 11 березня. В інтерв'ю «Центру журналістських розслідувань» він критикував сепаратистські рішення кримських депутатів і закликав до діалогу між Верховною Радою України і парламентом автономії. Після цього екс-прем'єр затих і не з'являвся на публіці.

Зараз Могильов живе в Україні і політичну кар'єру продовжувати не має наміру. Про це він сам повідомив у коментарі сайту Крим.Реалії. «Зараз я на пенсії і відпочиваю. У мене все в порядку. У Крим поїду тільки, щоб відпочивати», – сказав він.

Також Могильов повідомив, що живе в Україні, але де саме – не уточнив. Як екс-прем'єр оцінює поточну ситуацію, з'ясувати у нього не вдалося. Відповівши на питання про своє місцеперебування, Могильов поклав трубку і більше не відповідав на дзвінки.

Екс-прем'єр Криму не бажає говорити, де саме він перебуває, оскільки в цей момент його можуть розшукувати російські спецслужби. Про це в
коментарі для Крим.Реалії сказав народний депутат України і колишній начальник кримського главку МВС Геннадій Москаль.

Екс-прем'єр Криму не бажає говорити, де саме він перебуває, оскільки в цей момент його можуть розшукувати російські спецслужби


«Його шукають російські спецслужби. Він був в курсі анексії Криму. Він їздив до Москви і підписався під цим. Коли трапилося захоплення адміністративних будівель, він був у курсі справи. Туди заходили по десять осіб. Попередньо туди завезли ліжка, продукти, кухарів, зброю. Все це було з благословіння тодішньої влади Криму. А коли це все захопили, він спасував і втік», – зазначив Москаль.

Також, за інформацією Москаля, Російська Федерація зараз розшукує екс-віце-прем'єрів Криму Павла Бурлакова і Георгія Псарьова. Обидва вони також є вихідцями з Макіївки. Де вони зараз перебувають – невідомо. Але, на думку політолога Олександра Форманчука, близького до нової «влади» Криму, Бурлаков зберігає шанси повернутися на керівну посаду на півострові.

Павло Бурлаков
Павло Бурлаков

«Він в принципі був грамотним управлінцем. Не мені вирішувати, чи може він повернутися. Я можу говорити тільки як експерт, знаючи настрої в коридорах влади. У цілому вони не на користь вихідців з Донецька і Макіївки. Але деякі працювали досить ефективно. Це стосується Бурлакова та екс-міністра соціальної політики Семичастної. Але це не означає, що вони можуть претендувати на колишні місця. Це виключено», – зазначив політолог.

А інший виходець з Макіївки, екс-заступник голови Радміну Георгій Псарьов, на думку Форманчука, вже не повернеться до Криму. Політолог стверджує, що цей віце-прем'єр, перебуваючи на півострові, був викритий у земельних махінаціях і втратив довіру кримського керівництва.

Семичастна пише дисертацію, а Ляшевський без роботи

Що стосується Олени Семичастної, то вона, дійсно, не виключає свого повернення на держслужбу в Криму. У коментарі для сайту Крим.Реалії вона зізналася, що зараз продовжує жити на півострові і в цей момент працює над кандидатською дисертацією.

«Кандидатська вже на дві третини готова. Присвячена вона моніторингу та контролю в системі соціального захисту в Криму. А у владі поки не працюю. Якщо запросять – піду, бо я держслужбовець майже з двадцятирічним стажем, і на благо Криму попрацюю із задоволенням», – розповіла екс-міністр.

Також має намір продовжувати жити і працювати в Криму другий земляк Семичастної – екс-голова Рескомітету з транспорту і зв'язку Іван Ванханен. Про це кореспонденту Крим.Реалії повідомила колишній прес-секретар Рескомтрансу Зера Емірсуїн.

«Я телефонувала йому наприкінці травня. Він повідомив, що зараз у Криму і затіває тут якусь справу, про яку скоро всі дізнаються. Він раніше займався диспетчерським центром, швидше за все, цю роботу і продовжить», – повідомила Емірсуїн.

Також залишається в Криму ще один виходець з Макіївки Андрій Ляшевський, який в уряді Могильова очолював Рескомітет з будівництва та архітектури. «Я перебуваю в Криму і поки нічого не планую робити», – сказав він у коментарі для Крим.Реалії.

Нахлупін виявився непотоплюваним

З усієї «макіївської» команди найуспішніше вдалося пристосуватися до нової політичної ситуації Віталію Нахлупіну. Зараз він, як і раніше, керує парламентською комісією з економічної та бюджетно-фінансової політики, яку очолив ще в часи Джарти.

«Він працює тим, ким він працював. На сьогодні він є затребуваним, і до нього нормально ставляться», – охарактеризував Нахлупіна політолог Олександр Форманчук.

А міністри, які приїхали в Крим не з Донбасу, а з інших областей України, залишили Крим. Зокрема, до Києва повернувся Олександр Каневський, який в Радміні Могильова очолював МОЗ. «Я займаюся медициною. Працюю лікарем в одній з лікарень Києва», – розповів він кореспонденту Крим.Реалії.

Серед усіх колишніх міністрів некримського походження найбільш активно політичною діяльністю продовжує займатися Микола Скорик – екс-голова кримського Мінфіну. Він був відсторонений від посади в 2013 році, тобто задовго до анексії, і повернувся до рідної Одеси, де керував місцевою облдержадміністрацією до 3 березня 2014 року. Зараз він працює в Одеській облраді, де очолює депутатську фракцію «Єдність». А 23 червня Скорик став заступником голови Партії розвитку України, керівником якої віднедавна є екс-регіонал Юрій Мірошниченко.

XS
SM
MD
LG