Російський глава Криму Сергій Аксенов переконаний, що нинішнє різке падіння курсу рубля не позначиться на вартості товарів у Криму, а курс російської валюти стабілізується найближчим часом.
«Ви бачите прогнози аналітиків, які були в останні дні. Ніякої катастрофи немає і не буде. Грошей у Фонді національного добробуту більше ніж достатньо, міністр фінансів підтвердив. Макроекономічна стабільність буде забезпечена», ‒ наголосив Аксенов.
Він також закликав кримчан не піддаватися паніці й не кидатися скуповувати валюту.
«Що сталося, то вже сталося. Ціна нафти повернеться до 40 доларів за барель, це прогнозують аналітики всіх агентств. Поспішати нікому не варто. Упевнений, що російська економіка витримає», ‒ запевнив кримчан Аксенов.
Не згоден з думкою Аксенова кримський економічний оглядач Олександр Басов, який вважає, що російський глава Криму навмисно вводить в оману кримчан.
Зростання цін вже почалося, наприклад, на авіаквитки, на складну побутову техніку. Трохи пізніше подорожчає імпортний текстиль, продукти, імпортні лікиОлександр Басов
«Аксенов не економіст. Його заява має одну мету ‒ заспокоїти населення. Але саме такі заяви і провокують народ на необдумані вчинки, оскільки довіри до заяв влади ‒ «нуль». А зростання цін вже почалося, наприклад, на авіаквитки, на складну побутову техніку. Трохи пізніше подорожчає імпортний текстиль, продукти, імпортні ліки, що вдарить найболючіше пенсіонерів та працівників бюджетної сфери ‒ вчителів, лікарів, дрібних службовців. Думаю, що курс рубля ‒ однієї з найнестабільніших валют ‒ до валют країн з розвиненою економікою буде й надалі падати. Це в інтересах нафтогазового лобі Росії, але шкодить усім іншим галузям економіки, наприклад, авіабудуванню, де до 80% складників (як у літаку «Сухий СуперДжет-100») постачаються з-за кордону за контрактами у твердій валюті. Припускаю, що до Нового року ми можемо побачити долар за сто «дерев'яних», ‒ прокоментував ситуацію Крим.Реалії експерт.
Кримський опозиційний активіст Олексій Назімов також вважає, що в умовах, які склалися, ціни будуть рости, а рівень життя простих громадян падати.
Це позначиться на кількості робочих місць та зарплатах працівників, зайнятих у сфері курортного бізнесу. Вже моїм знайомим підприємцям привезли товар за новими, вищими цінамиОлексій Назімов
«Заява Аксенова ‒ звичайний популізм, треба ж щось говорити, якось заспокоїти, особливо у світлі майбутнього так званого всенародного голосування за правки до конституції. Падіння курсу рубля. Вважаю, що це черговий удар кишені простих громадян, пов'язаний у першу чергу з ростом цін на продукти. А для Криму ще і зниження турпотоку в майбутній курортний сезон. Відповідно, це позначиться на кількості робочих місць та зарплатах працівників, зайнятих у сфері курортного бізнесу. Вже моїм знайомим підприємцям привезли товар за новими, вищими цінами», ‒ повідомив Крим.Реалії активіст.
За спостереженнями кримського активіста Романа Лесниченка, ситуація в Криму та сусідній Росії посилюється і загрожує серйозними катаклізмами.
«Країна (Росія ‒ КР) впевнено та безповоротно йде до розвалу. Курс долара зростає, нафта падає в ціні, підприємства закриваються, люди ледве виживають, ціни ростуть і будуть рости, скоро почнуть порожніти полиці в магазинах і люди почнуть активніше виходити на вулиці з запитаннями до влади! «Цар», як ми вже переконалися, не в змозі ухвалювати зважені рішення, а передавати кермо влади не збирається, так що попереду тільки розвал країни за аналогією з СРСР і глобальні зміни, які торкнутися кожного», ‒ розповів Крим.Реалії активіст.
Кримська активістка Ірина Вронська в коментарі Крим.Реалії повідомила, що не вірить запевненням Сергія Аксенова й очікує погіршення ситуації.
«Мій життєвий досвід показує: коли керівництво країни запевняє, що ситуація під контролем, що ціни не будуть рости, що все буде чудово й сонячно, треба затягувати паски й готуватися до гіршого розвитку цієї самої ситуації. Може бути, що-небудь і коли-небудь стабілізується, але що й коли саме ‒ не зрозуміло. Всім буде гірше, особливо малозабезпеченим людям і пенсіонерам», ‒ повідомила активістка.
Довідка: ситуація на нафтовому ринку різко змінилася після того, як учасники ОПЕК+ не змогли продовжити угоду зі скорочення видобутку. Вже 9 березня ринки відреагували на провал переговорів рекордним з 1991 року падінням цін на нафту. У сусідній Росії триває обвал рубля вслід за цінами на нафту. Вперше з березня 2016 року на московській біржі вартість одного долара перевищила 74 рублі.
Індекс Мосбіржі 12 березня знизився більше ніж на чотири відсотки, а РТС ‒ на 6,5 відсотка. Вартість травневих ф'ючерсів нафти Brent знизилася майже на 5 відсотків, до 34 доларів за барель.
Падіння відбувається на тлі визнання Всесвітньою організацією охорони здоров'я спалаху коронавірусної інфекції пандемією та заяв президента США Дональда Трампа про тимчасову заборону в'їзду в США з Європи.