У зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції у світі підконтрольна Росії влада Криму закликає жителів півострова посилити заходи профілактики: частіше мити руки та обмежити відвідування місць масового скупчення людей. Водночас деякі кримські міністри та депутати зізналися Крим.Реалії, що не вважають коронавірус серйозною загрозою.
Коронавірусна інфекція нового типу 2019-nCov (COVID-19) почала поширюватися в Китаї у грудні 2019 року. Цей вірус раніше не був ідентифікований у людей. За різними повідомленнями, у світі цією хворобою заразилися 95,4 тисячі осіб. Для 3,2 тисячі вона виявилася смертельною.
У Криму поки не зафіксовані випадки захворювання на коронавірус. 58 осіб на півострові перебувають на карантині, оскільки раніше відвідували країни, в яких є випадки захворювань.
Ще на початку лютого російський міністр охорони здоров'я Криму Ігор Чемоданов підписав наказ, яким зобов'язав керівників кримських медичних установ забезпечити цілодобове інформування про моніторинг виявлення можливих випадків захворюваності на коронавірус.
У МОЗ Криму стверджують, що проводять «весь необхідний комплекс заходів із профілактики захворюваності на коронавірус», а в медичних установах є всі засоби для госпіталізації пацієнтів.
У кримському управлінні Роспотребнадзору для профілактики короновірусної інфекції рекомендують утриматися від відвідин Китаю до стабілізації ситуації і не планувати закордонних поїздок, не відвідувати ринки, де продаються тварини та морепродукти, а також культурно-масові заходи із залученням тварин, мити руки після відвідування місць масового скупчення людей і перед вживанням їжі, а при перших ознаках захворювання звертатися до лікарні.
Ми запитали у представників російської влади Криму, як вони намагаються убезпечитися від коронавірусу.
«Цибуля, часник і сплюнути тричі»
Радник спікера підконтрольного Росії кримського парламенту Сергій Шувайников вважає, що на півострові є серйозніші загрози, ніж коронавірус.
«Я боюся більше різних ентеровірусів (потрапляють в організм через шлунково-кишковий тракт ‒ КР), які у Криму небезпечніші за коронавірус. У нас море забруднене. Минулої осені ми з дітьми купалися, у нас кілька місяців були бронхіти. Я ось знову кашляю», ‒ сказав він Крим.Реалії.
У питанні профілактики коронавірусу, за словами Сергія Шувайникова, на півострові «присутня нервова напруга», яка викликана відсутністю марлевих пов'язок і різними чутками. Сам він рекомендує використовувати для профілактики кримське повітря та народні засоби: «Якщо є можливість, треба на чисте кримське повітря ‒ або в сільську місцевість, або в гірський Крим. Наше повітря шкідливі віруси може вбивати, це давно відомо. І, звісно, імунітет треба підвищувати: їсти часник, цибулю, фрукти та менше нервувати. І краще сплюнути тричі, щоб ніякий коронавірус у Крим не потрапляв».
Вологі серветки та маски проти вірусу
Серед скептиків із приводу небезпеки коронавірусу ‒ віцепрем'єр Криму Олена Романовська, яка опікується сферою охорони здоров'я.
Коронавірус ‒ це звичайний вірус, великої загрози від нього я не бачуОлена Романовська
«Коронавірус ‒ це звичайний вірус, від якого теж є заходи профілактики, як від будь-якого вірусу грипу. Великої загрози від нього я не бачу. У першу чергу, частіше мию руки. Ношу з собою вологі серветки. П'ю вітаміни, щоб підвищити імунітет. Намагаюся дотримуватися здорового харчування, адже спортом ніколи займатися», ‒ розповіла вона.
Для профілактики коронавірусу міністр просить робити вологе прибирання у своєму робочому кабінеті та обробляти поверхні меблів.
Не поділяє занепокоєння з приводу коронавірусу депутат кримського парламенту, батько російського глави Криму Сергія Аксенова Валерій Аксенов.
«Криму коронавірус не загрожує. Для себе його поки не вважаю загрозою. Але хто знає, що буде далі? Треба берегтися, а боятися чи не боятися ‒ це інше запитання. Руки миємо вдома», ‒ сказав він.
Не боїться коронавірусу і підконтрольна Росії міністр культури Криму Аріна Новосельська. Однак вона зізналася Крим.Реалії, що одноразовими масками на всякий випадок запаслася.
«Я не боюся. Мені здається, у Криму коронавірусу немає. Я завжди дотримуюся гігієни, тому думаю, що все буде добре. Захисні маски не ношу, але вони у мене на робочому столі лежать. Мию руки частіше та намагаюся частіше провітрювати робочий кабінет», ‒ розповіла вона.
«Будь-який вірус ‒ загроза»
Депутат кримського парламенту Іван Шонус, навпаки, не рекомендує легковажно ставитися до загрози вірусу.
Будь-який вірус ‒ це загроза. І коронавірус ‒ не винятокІван Шонус
«Я, як лікар, (Шонус за освітою стоматолог-терапевт ‒ КР) можу сказати, що будь-який вірус ‒ це загроза. І коронавірус ‒ не виняток. Навіть якщо є ліки проти вірусу, він усе одно здійснює свій негативний вплив і може обернутися тяжкими наслідками для організму», ‒ пояснює він.
Депутат каже: щоб уникнути можливого зараження, миє руки кілька разів на день, а також вмивається наприкінці робочого дня, щоб «змити пил і віруси, які можуть потрапляти на шкіру та слизову за день». Він також рекомендує обмежити спілкування з хворими людьми.
Кримчани, з якими раніше поспілкувався кореспондент Крим.Реалії, повідомили, що використовують для профілактики «свіже морське повітря» та «позитивні емоції». При цьому вони висловлюють конспірологічні версії щодо виникнення вірусу.
Your browser doesn’t support HTML5