Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії
Український ПЕН, Представництво президента України АРК та правозахисна організація ZMINA організували акцію, яка має допомогти українським заручникам у Криму.
«Листи у вільний Крим» мають насамперед допомогти українцям, які опинилися в ув'язненні після окупації Кримського півострова. Такі листи можуть стати сигналом міжнародній спільноті: українці пам'ятають не лише про своїх бійців, які опинилися в полоні після вторгнення в Україну, а й про всіх заарештованих і засуджених за надуманими звинуваченнями, а насправді – лише за те, що поважали міжнародне право, не зрадили свою країну, захищали права людини та свободу преси.
Владислав Єсипенко опинився у в'язниці просто тому, що займався своєю професією – журналістикою
У довгому списку політв'язнів чимало відомих імен. Є в ньому і ім'я нашого колеги, журналіста Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) Владислава Єсипенка. Звинувачення проти нього буквально на очах розвалювалося в суді, проте Владислава було засуджено до шести років ув'язнення за так і не доведений «тероризм».
Але ми з вами чудово знаємо, що він опинився у в'язниці просто тому, що займався своєю професією – журналістикою. Не пропагандою, якою займається обслуговуючий персонал у державних медіа Росії та окупованого нею Криму, а саме журналістикою. І це, схоже, стало його найбільшим злочином перед російським «правосуддям».
Протягом останніх років як амбасадор кампанії за визволення Владислава Єсипенка я намагаюся нагадувати про вирок Владиславу представникам міжнародних організацій, журналістам і, звісно, громадянам України.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Віталій Портников: Владислав Єсипенко та інші заручники ПутінаГоворять про цей вирок і мої колеги з Радио Свобода. Сьогодні кожен із вас може стати учасником акції підтримки кримських політв'язнів та написати листа Владиславу Єсипенку, детальна інструкція про те, як це зробити, є у заяві Українського ПЕН.
Напишіть їм – нехай листів буде стільки, що їх не зможе зупинити тюремна цензура
Але, звичайно, у списку, складеному зовсім не нами, а російськими окупантами, чимало інших імен. Це і кримськотатарські активісти Наріман Джелял та Сервер Мустафаєв, і громадянська журналістка Ірина Данилович, і багато інших українських героїв, якими ми пишаємося і про які ми пам'ятаємо.
Напишіть їм – нехай листів буде стільки, що їх не зможе зупинити тюремна цензура. І я дуже сподіваюся, що ці листи не просто допоможуть звільнити наших співвітчизників, скоротити їхні тюремні терміни та знущання з них. Колись вони стануть експонатами Музею російської окупації у вільному Криму.
Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.