Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії й окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши в список об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати наголошують, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.
«Методи сталінського режиму». Фігуранти красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» виступили з останнім словом (відео)
Your browser doesn’t support HTML5
У Південному окружному військовому суді в російському Ростові-на-Дону 2 листопада фігуранти красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустем Емірусеїнов, Арсен Абхаїров і Ескендер Абдулганієв виступили з останнім словом.
Першим виступив Рустем Емірусеїнов, далі своє останнє слово оголосив Ескендер Абдулганієв, останнім виступив Арсен Абхаїров. Після цього суд пішов до нарадчої кімнати для оголошення вироку до завтра, 3 листопада, до 10:00.
«Ця влада, яка сьогодні репресує наш народ, так само, як і в минулому ... Це схоже зі сталінським режимом: такі ж методи, просто сьогоднішня реальність інша», – в коментарі «Кримській солідарності» сказав батько фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Решат Емірусеінов.
Нагадаємо, російський прокурор просив суд визнати кримських татар винними і призначити покарання у вигляді позбавлення волі в колонії посиленого режиму на терміни: Рустему Емірусеїнову – 18 років з обмеженням на 1,5 року нагляду, Арсену Абхаїрову – 15 років, Ескендеру Абдулганієву – 16 років. (Відео: «Кримська солідарність»).