«Ми боротимемося до останнього»: матері фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» оплатили монетами 25 тисяч рублів штрафу за одиночні пікети (відео)

Your browser doesn’t support HTML5

2 вересня 2021 року кримськотатарські активісти оплатили штраф матерів фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір», присуджений їм 21 травня 2021 року підконтрольним Кремлю Красногвардійським районним судом за участь в одиночному пікеті. Оплата штрафів на загальну суму в 25 тисяч рублів була здійснена за допомогою підтримки сотень кримських татар, кожен із яких передав по 10 рублів. Нагадаємо, що 31 жовтня 2020 року матері фігурантів красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» вийшли на одиночні пікети, щоб висловити незгоду з майбутнім вироком їхнім синам і термінами, які запросив у суді держобвинувач. Через пів року на них були заведені адміністративні справи. 3 листопада 2020 року російський суд оголосив вирок фігурантам красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір»: Рустему Емірусеінову призначили 17 років, Арсену Абхаїрову – 13 років, Ескендеру Абдулганієву – 12 років. (Відео: Кримська Солідарність)
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що піддаються несправедливому переслідуванню в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши в список об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.