Курбан-байрам у Криму: випробування коронавірусом (відео)
Your browser doesn’t support HTML5
У п'ятницю, 31 липня, мусульмани всього світу відзначають одне з головних релігійних свят Курбан-байрам (свято жертвопринесення). У Криму Іслам є другою за чисельністю релігією після християнства. Кількість мусульман (переважно етнічні кримські татари) в регіоні становить приблизно 20%.
У всіх мечетях півострова зранку 31 липня пройшли колективні намази. У мечеті Кадир Джамі в селі Левадки Сімферопольського району, на трасі Сімферополь – Севастополь о 6 ранку зібралися приблизно 300 осіб, щоб взяти участь у святковій колективній молитві. У своєму зверненні до парафіян імам мечеті наголосив на важливості дотримання мусульманами канонів Ісламу, а також розповів про правила принесеня в жертву тварини.
Пандемія коронавірусу цьогоріч внесла свої корективи в святкування. Тому в багатьох культових будівлях Криму сьогодні парафіяни перебували зі своїми молитовними килимками (намазлик), в масках і дотримувалися дистанції один між одним.
«Уперше за останні півтора століття мусульмани світу в більшості своїй були позбавлені можливості виконати один із стовпів Ісламу – хадж. Пандемія коронавірусу – випробування, послане Всевишнім всьому людству. І нам треба буде пройти це випробування, вистояти і зберегти себе і один одного», – заявив у своєму зверненні з нагоди свята голова підконтрольного Росії Духовного управління мусульман Криму і Севастополя (ДУМКС) Еміралі Аблаєв.
Курбан-байрам святкується три дні. 31 липня в Криму оголошено вихідним днем. Протягом трьох днів мусульмани відвідують, у першу чергу, людей похилого, рідних, близьких, щоб зібратися за святковим столом. Дітей пригощають солодкими подарунками. Ті, хто приносить у жертву барана, роздають м'ясо нужденним із числа сусідів і родичів, а також – як милостиню тим, хто просить про це.