- Західні ЗМІ повідомляють про надання Україні військової допомоги, до якої увійдуть кораблі.
- В статті The Daily Signal пишуть, що спалах коронавірусу у світі – це погано для української економіки.
- Британський щоденник The Guardian пише про початок відкритого судового розгляду у справі щодо збиття літака MH17.
Низка західних ЗМІ повідомляє про те, що члени Конгресу США неформально повідомили Міністерство оборони про плани надати Україні військової допомоги на суму в 125 мільйонів доларів.
Це – перша половина допомоги Україні розміром в 250 мільйонів доларів, виділеної Конгресом, йдеться в статті на сайті телеканалу CNN.
До нового пакету допомоги, за даними ЗМІ, мають увійти контр-артилерійські радари та озброєні патрульні катери Mark VI, які вважають особливо важливими з огляду на напруженість між Україною та Росією в Чорному й Азовському морях.
«Міністерство оборони не коментує і не підтверджує потенційні або очікувані пакети допомоги безпеки, поки вони перебувають на розгляді Конгресу», – заявила прессекретар Пентагону в коментарі CNN.
Але наскільки ефективною буде ця допомога для України?
Україна може отримати щонайменше один потужний новий корабель. Але неясно, як він витримав би у війні з Росією, мовиться в статті The National Interest.
Придбання одного або декількох катерів Mark VI може допомогти Україні прискорити відновлення свого військово-морського флоту.
Ця модель володіє можливостями, яких не мають наявні в Україні човни. Але російські кораблі у водах, що оточують Україну, випереджають за потужністю навіть Mark VI. Однак усе одно цей американський катер є модернізацією для України, зазначає автор. Mark VI важко озброєний і може похвалитися найновішою електронікою, йдеться у матеріалі.
Хоча Марк VI більший і потужніший, ніж, наприклад, Гюрза-М, у порівнянні з можливостями російського чорноморського флоту цього все одно недостатньо, вже не кажучи навіть про пряме військове протистояння між Росією й Україною на воді, йдеться у статті.
«Якщо в Україні загалом працює лише один старий фрегат і менше десятка катерів, лише в Чорноморському флоті Росії є крейсер, есмінець, п’ять фрегатів і сім підводних човнів, не кажучи вже про кілька десятків патрульних катерів», – зауважує автор.
Британський щоденник The Guardian пише про початок відкритого судового розгляду у справі щодо MH17.
Родини жертв авіакатастрофи, яка сталася над територією східної України, підконтрольної проросійським сепаратистам, побоюються, що цей судовий процес триватиме роками, і, зрештою, не зможе притягнути винних до відповідальності.
Суд у Нідерландах почався у понеділок, 9 березня.
Для близьких та родичів загиблих очікування суду було «довгим, болісним, сповненим горя і розчарувань», – зазначає газета.
«Їхні величезні страждання тільки посилює той факт, що Росія, яка, за припущеннями слідчих, несе найбільшу відповідальність за трагедію, продовжує заперечувати свою провину», – зауважує автор.
Батько одного з загиблих у трагедії 2014 року також покладає провину на Україну через те, що вона не закрила повітряний простір над зоною бойових дій. «У цинічному сенсі можна сказати, що збиття MH17 було їм вигідне, адже Росія опинилася в центрі уваги, посилили санкції, а повстання на сході України було тимчасово припинене», – каже батько жертви, повторюючи аргументацію Кремля.
У статті видання The Daily Signal йдеться про те, що спалах коронавірусу у світі – погано для української економіки навіть попри те, що в самій Україні наразі зареєстрований лише один випадок.
Коронавірус спричинив невизначеність для економік світу, і ринки наразі зазнають непростих часів, частково через побоювання глобальної рецесії.
«Це особливо погані новини для економіки України, яка все ще відновлюється після вторгнення Росії в Крим та Донбас у 2014 році та відчайдушно потребує іноземних позик, щоб утримувати на плаву державні витрати через гострий дефіцит доходів», – йдеться у статті.
Загалом українському бюджетові наразі не вистачає приблизно 642 мільйонів доларів доходу. Тим часом іноземні позики важче отримати у часи, коли економічні наслідки спалаху коронавірусу дедалі більше відчуваються по всьому світу.
Глобальний економічний спад уже відчувається в Україні. Після місяців повільного, але стабільного зростання валовий внутрішній продукт України в січні впав на 0,5%, згідно з даними уряду.
Дехто вважає, що економіка України здатна витримати економічний спад Китаю без постійних збитків. За останніми даними, Україна підтримує дефіцит торгівлі з Китаєм на п'ять мільярдів доларів. Пекін хоче, щоб Україна стала стабільним надійним партнером, завдяки якому китайські товари зможуть надходити в Європу. Гончаренко, український член парламенту, заявив, що нинішні економічні потрясіння не вплинуть на важливу роль України в демонстраційній економічній ініціативі Пекіну.