Старий новий мер: чи впорається Наталя Маленко з проблемами Сімферополя?

Наталя Маленко

Міськрада Сімферополя обрала головою міста Наталію Маленко. Після звільнення Ігоря Лукашева вона виконувала обов'язки голови адміністрації Сімферополя, а до цього поста була першим віце-спікером кримського парламенту. За кандидатуру Наталі Маленко проголосували 30 депутатів з 31 присутнього на сесії міської ради.

Конкурсна комісія визначила двох кандидатів на пост голови адміністрації Сімферополя. Найбільшу кількість балів отримали Наталя Маленко (80 балів) та Олег Симонов, який тимчасово не працює, (69 балів). Нова голова міста повідомила, що буде запрошувати до роботи в своїй команді інших конкурсантів, чиї ідеї щодо розвитку Сімферополя здалися їй цікавими.

Після перемоги Наталя Маленко розповіла журналістам про найближчі плани:

«У мене немає планів оновити ‒ у мене є плани організувати роботу управлінського апарату так, як це має бути. Найбільша біда сьогодні ‒ те, що не всі в адміністрації Сімферополя вміють чути людей та їх прохання. Для цього я в першу чергу планую побачити, почути всіх активних сімферопольців, які хочуть щось змінити в місті. Завжди в суботу я буду зустрічатися з різними категоріями, ось завтра в мене зустріч з інвалідами-колясочниками, щоб ми визначили, чим можемо допомогти. Ще будуть люди, які прийдуть з переходів, тобто це торгові місця, адже я на оперативно-господарській нараді сказала, що треба навести лад. Але я не сказала, що упродовж двох тижнів необхідно буде звільнити свої робочі місця ‒ ні, так питання не розглядається. Тому завтра треба зустрітися, щоб люди від мене почули, яке бачення цієї проблеми існує».

Не назвала конкретних термінів вирішення сміттєвої проблеми

Маленко не назвала конкретних термінів вирішення сміттєвої проблеми, зазначивши, що «ступінь лиха необхідно зрозуміти разом з людьми».

Голова координаційного центру правозахисного комітету «Дело чести» Вікторія Жуковська, яка була однією з учасниць конкурсу на посаду голови адміністрації Сімферополя, ділиться враженнями.

‒ Рік тому я теж брала участь у цьому конкурсі, цьогоріч було дежавю. Та ж комісія, одна людина тільки змінилася, та ж трибуна, ті ж питання й ті ж, я думаю, методички, видані членам комісії. Був прямий ефір, за стіною стояли журналісти, нікого не пускали. У конкурсі брали участь шість кандидатів: реєстрацію провели з дев'ятьма, але до цього двоє зняли свої кандидатури, ще один не добрав у плані управлінської діяльності. Всі вони для мене шановані люди, адже вони пройшли муніципальний фільтр. Єдине, чому я вважаю, що конкурс ‒ не така відкрита процедура: нікого не цікавили програми кандидатів, ніхто взагалі в принципі не знав цих людей ‒ окрім тих, хто вже стояв біля керма та якимось чином має стосунок до адміністрації міста.

Вона ‒ шанована людина
Вікторія Жуковська

Вікторія Жуковська зізнається, що заздалегідь привітала Наталію Маленко з новою посадою.

‒ Вона ‒ шанована людина. За дев'ять місяців у нелегкий період не кожен градоначальник зможе реалізувати свої плани. Після цього терміну буде новий депутатський склад, і сумніваюся, що він погодиться на нинішню голову адміністрації. Однак контракт буде підписаний на два роки. Я бажаю удачі Наталі Маленко та сподіваюся, що вона зможе очолити місто так, як треба. Я не могла не заявитися на конкурс, тому що напередодні Нового року дива трапляються. Я вважала своїм обов'язком як правозахисниці передати думку жителів і громадських активістів тому кандидату, якого оберуть депутати. До речі, вийшов у результаті разом з Маленко кандидат Олег Симонов ‒ високий професіонал. Видно, що він управлінець і в усьому розбирається, хоча й досить молодий.

Депутат Сімферопольської міської ради Степан Кіскін задоволений новим керівником міста, але не процедурою конкурсу.

‒ Я голосував за Маленко, тому що вона має життєвий досвід господарський ‒ вона вісім років працювала головою Київської районної ради Сімферополя, а це півміста. Інші кандидати були далекі від господарської діяльності, вони й гадки не мали, що це таке. Я вважаю, що має бути така конкурсна комісія, як є, тільки весь склад там має бути з депутатів муніципалітету. Зараз там один депутат, інші ‒ юристи й ще незрозуміло хто, з Радміну ‒ не годиться, виходить якесь ручне управління. Депутати мають нести відповідальність за це все. А взагалі, якщо у Маленко будуть результати відмінні або хороші, то вона й залишиться далі працювати. Я думаю, в неї є команда, вона прийшла не одна й усе зможе зробити.

Я голосував за Маленко, тому що вона має життєвий досвід
Степан Кіскін

Український політолог Кирило Сазонов переконаний, що в Криму лише розігрують імітацію демократичних процесів.

‒ Вибори та демократія в Росії не поєднуються взагалі. Зверху вказують, кого обрати, кого призначити. Це швидше феодалізм, ніж демократія. Флюгер прибитий намертво, і вітер слухняно дме в зазначеному напрямку: і в Росії, і в Криму, і на Донбасі, на непідконтрольній Україні території виборів, по суті, немає. Кулуарно обирають, а потім підганяють результат під те, що заздалегідь визначене. Я вважаю, що Україна має реагувати. Ці люди, які обіймають посади, мають обов'язково отримувати кримінальні справи та перспективу переслідування. Якби це не здавалося зараз ‒ важливо це чи не важливо ‒ фактично вони порушують українські закони.

(Текст підготував Владислав Ленцев)