Зливи, що накрили Сімферополь в останні дні травня, надовго запам'ятаються місцевим жителям. Їх наслідками стали затоплені будинки, пошкоджені дороги та комунікації, повалені дерева. Місто ще не встигли розчистити від попередніх дощів, як синоптики знову попереджають про негоду. Що кажуть про стихію в Сімферополі і кого звинувачують у проблемах, з'ясовували Крим.Реалії.
Рясні опади часто ставали проблемою для Сімферополя як мінімум три десятка років. Природний ландшафт і засмічена зливова каналізація призводили до регулярних потопів в окремих частинах міста. Але в російських реаліях Криму в Сімферополі почали активно ремонтувати дороги й упорядковувати вулиці, через що у місцевих жителів з'явилася надія, що потопів більше не буде.
Але зливи 29 і 30 травня показали, що велика вода, як і раніше, несе проблеми. Всі низини Сімферополя виявилися затопленими, а відремонтовані дороги «попливли» разом з асфальтом. Наслідки стихії ліквідовують досі.
«Все міське сміття – в наших дворах»
Найбільше від опадів постраждали жителі вулиці Ракетної, де з берегів вийшла річка Салгир. Очевидці опублікували фото в соцмережах.
Як тільки червневі зливи, річка виходить з берегів. Ніхто це не контролюєЖителька Сімферополя Марина
«Така біда у нас трапляється з періодичністю в чотири-п'ять років. Як тільки червневі зливи, річка виходить з берегів. Ніхто це не контролює. Річище заросло віковими деревами, наноси мулу, сміття, бруду. Кожні п'ять років ми боремося (підручними засобами – КР) зі стихійним лихом. Спасибі, що хоч зараз приїхали МНСники й відкачали все, що могли. Але все міське сміття – в наших дворах, уся наша праця, городи, сади нанівець», – розповіла кримському блогеру Заїру Баккалу жителька Сімферополя Марина, чий будинок постраждав від підтоплення.
Її сусідам стихія теж завдала клопоту. Вони кажуть, що багато років просять владу вирішити проблему, але досі їх не почули. Їм доводиться самостійно чистити і сушити свої будинки без будь-яких компенсацій від влади.
Вода в лікарні й торговому центрі
Затопленими виявилися також вулиці й будинки в районі залізничного вокзалу і торгового центру «Меганом», розташованого на Євпаторійському шосе. Очевидці оприлюднили відео, на яких транспорт і пішоходи буквально плавали по місту.
На центральному ринку Сімферополя води, за їхніми словами, було «по коліно».
У торговому центрі вода залила перший поверх.
«Ми течем, нас заливає», – кричать на відео його працівники.
Весь аеропорт заставлений тазиками, починаючи від стійок реєстрації, та всі зали. Повністю скрізь тече вода, течуть калюжіБлог «Погода від шефа»
Затопленим, судячи з відео, виявився і новий термінал аеропорту «Сімферополь».
«Весь аеропорт заставлений тазиками, починаючи від стійок реєстрації, та всі зали. Повністю скрізь тече вода, течуть калюжі», – повідомляє блог «Погода від шефа».
Пресслужба аеропорту поки офіційно про це не повідомляє. Однак відомо, що в середині травня аеропорт постраждав від граду, який пробив дах терміналу.
Дощ затопив і перший поверх нового Кримського медичного центру імені Семашка, який був побудований і зданий місцевою російською владою наприкінці минулого року.
Міністр охорони здоров'я російського уряду Криму Олександр Остапенко пояснив подію «збоєм роботі автоматики на локальних очисних спорудах».
«Автомобілі плавали по вулиці»
У результаті стихії в місті на деяких ділянках доріг змило асфальт і плином перенесло його на сусідні вулиці, повідомляє YouTube-блог «Сонячний Крим».
Про асфальт, змитий дощем, говорять і жителі Сімферополя.
Іноді по нашій вулиці плавають кавові апарати, платіжні термінали, дерева й автомобілі. Автомобілі плавали й сьогодніДмитро Фінашкін
«Водний потік змив тротуарну плитку на ринку, підхопив шматки бордюрів, бетону, асфальту, щебеню, гілля та сміття й поніс цей травмонебезпечний вантаж вниз нашими вулицями, зносячи все на своєму шляху. Зауважу ще раз, сьогодні (29 травня – КР) дощ був не найсильніший і нетривалий за часом. Іноді по нашій вулиці плавають кавові апарати, платіжні термінали, дерева й автомобілі. Автомобілі плавали й сьогодні», – розповідає про наслідки зливи 29 травня голова Сімферопольського житлово-будівельного кооперативу №11, екскандидат у депутати російської міськради Сімферополя Дмитро Фінашкін у групі «Сімферопольський патруль» у Facebook.
На його думку, причиною події поряд зі стихією є те, що під час впорядкування дворів «не враховується думка жителів, які наполягають на тому, що будинки, які страждають від повені, повинні бути забезпечені жолобами водовідведення». Ще однією причиною, на його думку, є те, що під час ремонту доріг у місті «закатали під асфальт зливові каналізації, які також не чистять».
Активіст із Сімферополя Олександр Юр'єв теж вважає, що затоплення вулиць у місті пов'язане з їх неякісним ремонтом.
«Проблема не в рясних опадах, а в неякісному будівництві доріг і тих начальниках, які ці роботи беруть. Проблема в людях, які підписують документи й освоюють наші гроші», – зазначає він.
«Нашкодив» Салгир?
Директор комунального підприємства «Місто» Антон Гумен, у свою чергу, говорить, що затоплення в місті сталося через Салгир, який вийшов з берегів, а не через засмічені стоки.
«Повсюдно очищаємо решітки дощоприймачів. Сама зливова каналізація переважно в порядку і не так засмічена після дощу. Однак багато нашкодив улюблений Салгир: приберемо», – повідомив він.
За словами Антона Гумена, міські комунальники роблять усе можливе, щоб ліквідувати наслідки злив: розчищають вулиці від повалених дерев і обламаних гілок, прибирають грунтові наноси і частини асфальту з проїжджої частини та проводять зовнішню очистку зливових решіток.
За його інформацією, після зливи в Єдину чергово-диспетчерську службу надходили звернення і з приводу підтоплень будинків. Техніка була задіяна для відкачування підтоплених ділянок біля Палацу піонерів і по вулиці Ракетній, каже директор «Міста».
Він просить містян «поставитися з розумінням і повагою» до праці комунальників, а також зазначив, що «буде вдячний» за допомогу всім небайдужим жителям міста.
У результаті злив у Сімферополі наприкінці травня випало близько 30-40 міліметрів опадів, але вони не перевищили показник їх місячної норми, стверджує начальниця Гідрометцентру Криму Тетяна Любецька. Вона зазначає, що з травня до вересня «такі ситуації для Криму є нормою.
У перший день літа кримські синоптики знову попередили про зливи та грози. Багато кримчан пов'язують з цим сподівання подолати дефіцит води за рахунок наповнення місцевих водних ресурсів.
Your browser doesn’t support HTML5