Військові навчання, що проводить Росія у Чорному морі, не заважають навчанням «Сі Бриз». Так відповіли у США на критичні заяви Росії
«Нам невідомо про будь-які перепони для нашої здатності проводити навчання «Сі Бриз», – заявив під час брифінгу речник оборонного відомства США Джон Кірбі.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Крим.Реалії запустили оновлений новинний додаток«Ми зосереджені на «Сі Бриз» і вони тривають добре», – додав він.
Ми пишаємось взаємодією і спроможністюКірбі
«Це оборонні навчання і це одні з найбільш потужних навчань «Сі Бриз» із тих, що ми наразі проводили. І ми пишаємося цим», – наголосив речник Пентагону.
«Ми пишаємось взаємодією і спроможністю, виявленою разом з міжнародними партнерами в міжнародних водах. Ми продовжимо інформувати про навчання і робити їх якомога прозорішими», – зауважив він.
«Навчання відбуваються в міжнародних водах у відповідності до міжнародного права», – додав Кірбі.
Ця заява США стала відповіддю Росії, яка засудила проведення «Сі Бриз», заявляючи, що ці навчання «навряд чи зміцнюють безпеку регіону».
Речник Пентагону відмовився детально коментувати нещодавні дописи, що поширювались у соціальних медіа, що нібито вказували на рух американського корабля USS Ross на шляху до Криму. Інформацію про це координати спростували організатори навчань.
Раніше в пресі, з посиланням на інформацію російського Чорноморського флоту, з’явились повідомлення про те, що Росія відпрацьовувала бомбардування кораблів, а також перемістила установки С-400 до регіону.
Кірбі наголосив, що США непокоїть будь-яка інформація, «яка може збільшити ризик для наших людей, кораблів, або моряків».
Також Кірбі відзначив візит українського президента України Володимира Зеленського на USS Ross, що відбувся цими вихідними та поінформував про останні події навчань.
Your browser doesn’t support HTML5
Наразі пірнальники США, України, Канади, Польщі та Грузії працюють над усуненням решток цивільного корабля, що затонув в 2016 році і тепер частково блокує причал в Одесі, повідомив Кірбі.
«Такі навчання як «Сі Бриз» дозволяють учасникам навчатись один від одного і зміцнювати відносини між союзниками НАТО та партнерами в регіоні», – підсумував Кірбі.
У Чорне море прямує транспортно-десантний корабель USNS Yuma ВМС США. Про це повідомляє Шостий флоту США.
«USNS Yuma почав свій північний транзит в Чорне море, щоб працювати з нашими партнерами і союзниками по НАТО», – сказано в повідомленні.
В Україні тривають міжнародні військово-морські навчання «Сі Бриз-2021», в яких бере участь 31 країна.
У Міноборони Росії 7 липня повідомили про проведення в окупованому Криму навчань з артилерійськими стрільбами.
Мілітаризація Криму
Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
У січні 2018 року в районі мису Фіолент на бойове чергування заступили російські зенітно-ракетні комплекси С-400 «Тріумф». У вересні 2018 року такі ж комплекси розмістили і в Євпаторії, а наприкінці року – в Джанкої.
У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.
Заступник постійного представника України в ООН Юрій Вітренко висловив побоювання щодо можливого розміщення Росією ядерної зброї на півострові. Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос повідомив, що в Криму є кілька об'єктів, де може бути ядерна зброя. Він вважає, що можливість її розміщення на півострові «досить велика».
У 2016 році представник Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія не має наміру ні з ким обговорювати розміщення ядерної та неядерної зброї в Криму.
Генасамблея ООН у грудні 2019 року ухвалила резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.