Російський артист Філіп Кіркоров у розпал повномасштабного вторгнення Росії в Україну (яке Москва називає «спеціальною військовою операцією» – КР) відвідав в анексованому Криму військових своєї країни та дав два концерти. Цією поїздкою артист окреслив свою позицію щодо російської військової агресії, про що раніше мовчав.
Філіп Кіркоров з 2014 року неодноразово виступав із концертами у Криму, рекламував його як російський курорт на телебаченні та в соцмережах. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну артист довгий час не озвучував своєї позиції про це. Багато хто в Росії вважає його противником воєнних дій Росії в Україні після того, як співак публічно заступився за свого колегу Максима Галкіна, на якого зійшов шквал критики після того, як він залишив Росію після початку її повномасштабного вторгнення в Україну.
Але у липні ситуація змінилася, і тепер Філіп Кіркоров відкрито підтримує російських військових.
Він уже другий російський артист, який виступає у Криму на підтримку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Раніше з патріотичним туром «Пісні Росії» на півострів приїжджала російська артистка Надія Бабкіна. Вона озвучувала політичні заяви зі сцени, бажала російським військовим перемоги та радила всім незгодним із нею отруїтися.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Бабкіна у Криму: «Кому не подобається – нехай отруїться»
«Два квитки лежачому військовому»
Поки Росія атакує Україну, Філіп Кіркоров влаштував гастролі у Криму.
Він показав маршрут свого прямування за відсутності авіасполучення. Співак діставався півострова автомобілем з Анапи (де гастролював напередодні) мостом через Керченську протоку, яку назвав «історичним місцем країни».
Артист відвідав шпиталь у Феодосії, де лікують російських військових, поранених під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. В інтерв'ю кримським журналістам артист назвав цих військових «доблесними воїнами, подвиг яких безцінний».
Філіп Кіркоров подарував пораненим книги зі своїми автографами та квитки на свій концерт у Феодосії.
Судячи з відео російських ЗМІ, квитки на концерт дісталися, зокрема, і російським військовим, які через поранення не встають із ліжка. За це артиста засудив російський журналіст Михайло Шахназаров, який підтримує вторгнення Росії в Україну.
«Навіть соромно за тих, хто цей балаган влаштував. У кадрі співак підписує кілька своїх брошур і простягає пораненому два квитки на концерт. Лежачому! «Устань та йди, твоя віра врятувала тебе!» – так, чи що?! Гарний атракціон небаченої щедрості. Не виступ зі сцени шпиталю, а два квитки. Ось вам і знаки часу», – заявив він.
На концерті у Феодосії Філіп Кіркоров подякував російським військовим за участь у вторгненні в Україну.
«Я дуже радий привітати тих хлопців, які відстоювали нашу країну, нашу батьківщину на бойових позиціях, поки ми співали, веселилися. Сьогодні вони проходять реабілітацію у Криму. Я вітаю наших солдатів, наших героїв. Дякую вам, хлопці!» – сказав він.
Зала у відповідь вибухнула оплесками.
«Ті, хто говорять російською – наше єдине ціле»
Ще один концерт Філіп Кіркоров дав у Ялті. Зі сцени концертної зали «Ювілейний» він ностальгував про колишній Радянський Союз і робив заяви, що відповідають прокремлівським наративам про російську мову та «потужну державу».
«Я вперше виступив у цій залі 1988 року на конкурсі «Кримські зорі». Тоді була інша країна. Нас було багато, ми були могутньою державою. Ми і сьогодні залишаємося потужною державою. Колись нас розділили несправедливо на кілька частин, але суті не забрали. Все одно навіть ті, хто живе там (за межами Росії – КР) і розмовляє російською – наше єдине ціле. І не лише ті, хто були нашою країною. У всьому світі нас дуже багато і нас об'єднує одне – велика любов до своєї країни, до свого дому», – заявив співак.
Він зазначив, що «сьогодні все неспокійно» і закликав «об'єднуватися». Після цього артист попрощався з ялтинцями, заявивши, що більше не виступатиме у «Ювілейному».
Так складаються обставини, що, напевно, це мій прощальний концерт у цій залі. Колись щось починається, колись закінчується. Прощаючись із цією сценою, мені, звичайно, сумно. Але я сподіваюся, що наші зустрічі ще відбудуться (у містах Росії – КР). Незалежно від того, хто керує цим краєм, ніхто і ніщо ніколи не затьмарить моїх добрих спогадів про те, що мене пов'язувало з цією залою за 30 років», – сказав Філіп Кіркоров, пообіцявши виступати в містах Росії.
Що саме мав на увазі під цими словами Філіп Кіркоров, достеменно не відомо. Можливо, це може бути пов'язано з тим, що напередодні в ялтинському храмі Олександра Невського підписували петицію з проханням скасувати кримські концерти артиста. Цю ініціативу зокрема підтримав депутат Держдуми Росії Дмитро Пєвцов.
Артиста в Росії звинувачують в образі почуттів вірян за танець на хресті під час квітневого концерту в Кремлі.
Кому загрожує «чорний список»
Влада України розцінює таку гастрольну діяльність російських артистів у Криму як незаконний перетин державного кордону та діяльність проти України.
Your browser doesn’t support HTML5
У Міністерстві культури та інформаційної політики України після повномасштабної агресії Росії створили список діячів культури, які становлять загрозу національній безпеці країни.
Нині у ньому 209 прізвищ – переважно російських діячів. Імені Філіпа Кіркорова в ньому наразі немає. Список розширюється після надходження звернень від профільних структур. У списку осіб, які загрожують національній безпеці України, Філіп Кіркоров був присутній торік. Його туди внесли за «неодноразові пропагандистські концерти та заяви, в яких він висловлювався на підтримку анексії Криму Росією, а також наполягав, що анексований півострів – це частина Росії», пояснювали в СБУ.
У Кримськотатарському ресурсному центрі раніше склали список із 230 артистів, які незаконно відвідували Крим і, зокрема, публічно підтримували спробу його анексії Росією. Ці списки передали в органи СБУ, повідомляв раніше Крим. Реалії голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.
Масштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.
На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».
Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.