До святкування п'ятої річниці анексії Криму готуються в різних куточках сусідньої Росії. Хто як може ‒ в одних містах готують вистави, в інших проводять конференції студентів, а десь організовують цілий автомотопробіг.
Крим.Реалії дізнавалися, як у Росії святкуватимуть «кримську весну».
Пробіг військовою технікою
10 березня в російському Саратові члени російського «Бойового братства» провели автобронепробіг під назвою «Крим ‒ наш!» на честь річниці анексії Криму. За словами організаторів, їхній шлях займе 3-4 дні з кінцевою точкою в Севастополі. Виїхали з Саратова на БРДМ (бойова розвідувальна машина ‒ КР) та джипі. Голова «Бойового братства» Сергій Жерновий анонсував поїздку також через окуповані території Донецької та Луганської областей. Там, згідно з програмою акції, до пробігу мають долучитися бойовики «Л/ДНР», і разом з ними вони мають продовжити свій шлях на анексований півострів. Голова організації вважає, що бойові дії в зоні ООС та «приєднання» Криму ‒ ланки одного ланцюга, мета їхньої акції ‒ зібрати разом так званих борців за «русскій мір». Про це зробив репортаж російський телеканал у Саратові.
Концерт місцевих зірок
Як і всі заходи в Росії під час святкування «кримської весни», концерт буде безкоштовним
У Красноярську «кримську весну» вирішили відсвяткувати урочистим концертом. Організатори проведуть його 17 березня на площі перед театром опери й балету. Присвячують заходи ювілею анексії. Як мовиться в оголошенні: «Жителі нашого міста відзначать цю дату разом з усією країною». На цьому заході виступлять зірки Красноярського краю, серед них спеціальним гостем анонсували групу «Яхонт». Музиканти на своїй сторінці «ВКонтакте» теж активно запрошують на «кримський» концерт. Як і всі заходи в Росії під час святкування «кримської весни», концерт буде безкоштовним.
«Місячник» патріотизму в технікумі
За 4 тисячі кілометрів від Криму в російській Воркуті теж відзначили «возз'єднання» з півостровом. У місцевому політехнічному технікумі розгорнули цілу студентську конференцію в перший день весни. До цього заходу готувалися заздалегідь: студенти спеціально готували свої проекти до презентації, присвячені «кримській весні». У конференції вирішили об'єднати два ювілеї ‒ «звільнення півострова від фашистів» і п'ятиріччя підписання «договору про приєднання Криму до складу Росії». В описі заходу сказано, що виступи студентів охопили майже всю історію Криму: від первісних часів і до анексії. Також зазначили, що всі роботи, незважаючи на тему презентації та описаний історичний період півострова, пронизані «любов'ю і патріотизмом до батьківщини», ‒ йдеться в описі. Як виявилося, кримська конференція ‒ завершальний захід «місячника патріотизму» у Воркутинському технікумі.
Тисяча років історії Росії та Криму в презентації
Нижегородців запрошують на лекцію-презентацію під назвою «Росія та Крим. Тисячоліття історії». Вона має відбутися 14 березня і пройде серед інших заходів, присвячених ювілею «возз'єднання» Криму з Росією. На святковій лекції розповідатимуть про історичні події півострова, а швидше ‒ про їхню роль в історії Росії; про археологічні культури Криму та їхні дослідження, взаємини з Кримським ханством, «приєднання» Криму в 1783 році, і зрештою ‒ про анексію. Вхід на історичний захід зробили безкоштовним.
Your browser doesn’t support HTML5
Маленька, але горда виставка в селищі
У селищі міського типу Кадом у Рязанській області не відстають від решти Росії ‒ відкрили маленьку виставку в центральній бібліотеці. Назвали її «Крим в історії Росії», що не дуже відрізняється від інших подібних заходів. В описі виставки говорять, що вона присвячена «важливій історичній події для нашої країни ‒ приєднанню Криму до Росії». Вийшла вона дуже скромною, лише кілька книг на одній стійці.
Увічнення дати анексії Криму
У Калузі внесли «возз'єднання» Криму та Росії в календар. У Калузькому музеї презентували проект під назвою «Крим і Севастополь: повернення додому». Керівник проекту Валерій Луговий назвав річницю «приєднання святом відновлення історичної справедливості». І презентував святковий календар на 2019 рік, де кожен місяць присвячений історичним подіям у Криму. Автор їх описує з дуже суб'єктивної точки зору. Так, наприклад, вересень у календарі позначений «історичною несправедливістю» ‒ передачею Криму Україні. До слова, цей проект ‒ переможець гранту президента Росії Володимира Путіна.
Відеошоу «Крим у долі Росії»
В Сєвероморську (Мурманська область) теж підготувалися до річниці. Відкрили цифрову виставку «Крим у долі Росії». Це відеошоу теж присвячене історії Криму: від хрещення князя Володимира в Херсонесі до приєднання півострова до Російської імперії. А завершується відео, як інші заходи «кримської весни» в Росії, подіями 2014 року. Відзначилися організатори заходу телемостом з кримчанами та жителями Кольського півострова. Його провели під час відкриття експозиції в Духовно-просвітницькому центрі.