Путін, байкери та оркестр: у Криму відзначили річницю анексії всупереч загрозі коронавірусу

«Нічні вовки» в Сімферополі, 18 березня 2020 року

Російська влада Криму проводить на півострові заходи до річниці його російської анексії всупереч обмеженням через загрозу коронавірусу. Ще з початку березня в Криму діють заходи для зниження ризиків поширення цієї хвороби, а з 17 березня заборонені масові заходи. Але незважаючи на застереження, у Криму влаштовують урочистості та зустрічають президента Росії Володимира Путіна.

Ще з лютого в Криму цілодобово моніторять випадки зараження коронавірусом. Поки таких не зафіксовано, під підозрою ‒ вісім осіб. Уникати скупчень людей і ретельно дезінфікувати приміщення та транспорт з початку березня рекомендують у кримському управлінні Роспотребнадзору.

17 березня комісія з попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та організації пожежної безпеки при російському уряді Криму запровадила режим «підвищеної готовності» для всіх органів управління півострова через коронавірус. На період дії цього режиму в Криму заборонені всі спортивні, видовищні, публічні та інші масові заходи.

У зв'язку з цим голова підконтрольного Росії кримського уряду Юрій Гоцанюк говорив, що питання проведення урочистих заходів, присвячених російській анексії півострова, «опрацьовуються» і рішення буде ухвалене «найближчим часом».

Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов повідомив про створення оперативного штабу з профілактики поширення коронавірусу в Криму, який почне працювати з 19 березня. «Щоб поставити заслін вірусу, кожен з нас має виявити максимальну відповідальність і неухильно дотримуватися необхідних заходів профілактики», ‒ закликав він 17 березня.

Однак у результаті не всі чиновники в Криму дослухалися до цього. З 16 до 18 березня на півострові всупереч застереженням відбулися масові заходи, зокрема у школах і закладах культури.

Гості з Кремля

У розпал посилення обмежувальних заходів у зв'язку з загрозою коронавірусу в Кремлі анонсували приїзд до Криму Володимира Путіна. За інформацією кримських ЗМІ, пул журналістів, який прибув на півострів 18 березня, пройшов перевірку вимірюванням температури. Напередодні їх просили пройти тест у поліклініці управління справами президента Росії.

Володимир Путін у Севастополі, 18 березня 2020 року


Раніше повідомлялося, що у Кремлі посилили правила проведення заходів за участі російського президента і тепер за допомогою тепловізора вимірюють температуру всім, хто контактує з ним.

Володимира Путіна готувалися зустрічати в Севастополі, де «режим підвищеної готовності» через загрозу коронавірусу теж діє з 17 березня. Через це там обмежили проведення заходів на честь річниці російської анексії півострова висадкою дерев у межах акції «Сад пам'яті».

У більшості регіонів півострова вирішили не скасовувати плани щодо святкування річниці анексії через обмеження. Причому учасникам заходів, на відміну від пулу Володимира Путіна, температуру не вимірюють.

Троянди з «ДНР», байкери та атракціони

У багатьох кримських регіонах не стали обмежувати заходи на честь «повернення в рідну гавань» у зв'язку із забороною через загрозу коронавірусу. Більшість із них відбулися в Сімферополі: у місті провели тематичні виставки, телемости та інші заходи. У них брали участь представники кримської влади, школярі, студенти, співробітники бібліотек та інших установ. На фото всі вони без захисних засобів.

Віце-прем'єр Криму Юлія Жукова відкрила фотовиставку в Сімферополі до шостої річниці російської анексії півострова, 17 березня 2020 року

Кримські студенти на фотовиставці в Сімферополі до шостої річниці російської анексії півострова, 17 березня 2020 року


У день запровадження в Криму «режиму підвищеної готовності» спікер підконтрольного Росії парламенту Криму Володимир Константинов зустрічався зі студентами Кримського юридичного інституту.

Володимир Константинов з кримськими студентами, 17 березня 2020 року


А сімферопольська влада в цей же день зустрічала представників угруповання «ДНР», разом з якими колективно висаджували троянди перед будівлею Сімферопольської міськради.

Голова підконтрольної Росії адміністрації Сімферополя Олена Проценко з головою «адміністрації» Донецька Олексієм Кулемзіним висаджують троянди в Сімферополі, 17 березня 2020 року


Така ж масова висадка дерев відбулася у місті 18 березня. Публічні заходи в цей день проводились у центрі міста, де перекрили рух. Учасники заходів провели патріотичний молодіжний квест за участі 25-ти команд і автомотопробіг з участю пів сотні російських байкерів.

«Охочих менше не стає, хто приїжджав щороку, той постійно і приїжджає. Найкращий засіб від коронавірусу ‒ це їзда на мотоциклі, на обличчі маска-балаклава ‒ і немає ніякої зарази», ‒ сказав російському агентству ТАСС голова відділення мотоклубу «Нічні вовки» в Сімферополі Петро Нікітін.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Крим і коронавірус: як рятуються на півострові


Також з 18 березня в Сімферополі оголосили про старт роботи муніципальних атракціонів у Дитячому парку, відкриття яких затягувалося через оформлення документів.

Прапор перемоги й танці в Керчі

Провели святкові заходи 18 березня і в Керчі. Там чиновники висаджували квіти разом із головою російської адміністрації Макіївки, окупованої бойовиками «ДНР», Сергієм Голощаповим.

У Керчі місцева влада і представники так званої «ДНР» висаджують дерева, 18 березня 2020 року


Також всупереч забороні масових заходів на морвокзалі міста активісти розгорнули 20-метрову копію прапора перемоги у Другій світовій війні та в супроводі оркестру Росгвардії заспівали пісню «День перемоги».

Чиновники та активісти розгорнули «прапор перемоги» в Керчі, 18 березня 2020 року


Під музику оркестру голова підконтрольної Росії міськради Керчі Ольга Солодилова погодилася потанцювати з учасником акції.

Голова підконтрольної Росії міськради Керчі Ольга Солодилова на офіційних заходах, 18 березня 2020 року

Оркестр Росгвардії в Керчі, 18 березня 2020 року


Також у день заборони масових заходів у Криму місцеві чиновники роздали російські паспорти 14-річним керчанам.

Свято наполовину

Першими виконали заборону масових заходів у Євпаторії. Місцева адміністрація ще 17 березня оголосила про це. «Святкові заходи, присвячені Дню возз'єднання Криму з Росією, будуть скасовані, а засідання Рад територій та інші масові заходи ‒ перенесені. Про дати буде повідомлено додатково», ‒ сказали у відомстві.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Щастя» бути анексованим?


Частково виконали заборону в Ялті та Феодосії. У південній столиці півострова оголосили про скасування всіх публічних заходів 18 березня. «У Ялті скасовують масові заходи. Зокрема йдеться і про заходи, заплановані в межах святкування кримської весни», ‒ йдеться в повідомленні підконтрольної Росії адміністрації міста.

Винятком стала акція «Сад перемоги». Оскільки для неї заздалегідь закупили саджанці дерев, їх вирішили все-таки висадити 18 березня.

Напередодні, 17 березня, коли вже діяла заборона масових заходів, у відомстві встигли провести урочисті збори на честь річниці анексії Криму за участі понад пів сотні людей. Більшість із них ‒ люди похилого віку, які складають основну групу ризику у захворюваності на коронавірус.

Масові акції 18 березня планувалися у Феодосії. Там збиралися провести виставку військової атрибутики, польову кухню та квест «Звільнення Феодосії» за участі понад 300 осіб. Однак 17 березня в адміністрації міста оголосили про скасування всіх заходів «з 17 березня до особливого розпорядження». Винятком теж стала масова висадка дерев у межах акції «Сад пам'яті».

Тим часом у сусідній Росії за останню добу кількість тих, хто заразився коронавірусом, зросла з 94 до 147 осіб. На материковій частині України поки 14 підтверджених випадків зараження.