У Криму за три дні до офіційного старту курортного сезону багато пляжів, як і раніше, не готові зустрічати туристів. Документи для їх відкриття від профільних служб в останні два тижні видають у «гарячому режимі». А у червні на них з'являться групи російських силовиків, козаків і кримської «самооборони». Що чекає туристів у Криму, читайте в матеріалі Крим.Реалії.
Кримська влада повідомляє про «дуже високу готовність» пляжних територій півострова, хоча лише два тижні тому більшість з них все ще очікували узгоджень від профільних відомств. Віце-прем'єр російського уряду Криму Ігор Михайличенко 14 травня повідомляв, що з 460 місць масового відпочинку на воді тільки 47 (11,3%) готові до експлуатації. Щодо інших питання було не вирішене.
А вже 28 травня міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко відзвітував: пляжі готові до відкриття, хоча багатьом ще не видані документи.
«Дуже висока готовність»: пляжна математика
Упродовж травня, за словами Вадима Волченка, фахівці завершили обстеження та очищення дна акваторії всіх кримських пляжів і наразі завершують оформлення актів огляду.
Обстеження пройшли 382 пляжі, розраховуємо, що до 1 червня ця цифра перевищить 400Вадим Волченко
«На сьогодні обстежено дно та проведено навчання матросів-рятувальників на 100% пляжах, які плануються до функціонування цього року. Загалом ми маємо 455 пляжів. Акти огляду з боку МНС отримано на 400 об'єктах, думаю, на 1 червня ми вийдемо на більшу цифру. За інформацією Роспотребнадзору обстеження пройшли 382 пляжі, розраховуємо, що до 1 червня ця цифра перевищить 400», ‒ розповів міністр на засіданні кримського уряду 28 травня.
Ще 14 травня Ігор Михайличенко повідомляв, що 238 пляжів (52,8%) «знаходяться на перевірці, не факт, що будуть позитивні висновки». Виходить, що за цей час службам доводилося виписувати кілька десятків дозволів за день.
За словами Вадима Волченка, зараз зберігається ризик несвоєчасного відкриття 10% пляжів. Де вони розташовані, він не уточнив. Попереджень для відпочивальників поки немає і на офіційному сайті відомства.
При цьому в Інспекції маломірних суден Управління МНС Росії в Криму повідомляють, що наразі дали «зелене світло» тільки 301 пляжу з 460. Ще 159 пляжів (35%) досі не готові до сезону, йдеться у повідомленні прес-служби відомства.
Незважаючи на проблеми та відставання у термінах підготовки пляжів до зустрічі туристів, Вадим Волченко повідомляє про «дуже високу готовність до курортного сезону».
Нова галька й туристична поліція
Серед проблемних регіонів, у яких затягнувся процес підготовки пляжів, у Радміні називають найпопулярніший кримський курорт ‒ Ялту.
Однак голова адміністрації міста Олексій Челпанов стверджує, що в регіоні підготовка до сезону йде за планом. На цей момент, за його інформацією, до прийому туристів не готові 12% місцевих пляжів. Серед них ‒ пляж «Солярис», «Чорні горби» в Алупці та ще кілька.
На багатьох пляжах у нас цього року буде краще, ніж раніше, оскільки ми врахували скарги колишніх роківОлексій Челпанов
«На багатьох пляжах у нас цього року буде краще, ніж раніше, оскільки ми врахували скарги колишніх років. У Гурзуфі, наприклад, ми засипали 3 тисячі тонн пляжеформувального матеріалу. Ще 3 тисячі тонн підсипали на пляжі «Південнобережний», «Черевик» («Башмак»), «Жаба», («Лягушка»), «Лівадійський» та інші. 21 червня у нас відкриється «Приморський пляж», він буде кращим ніж у Росії», ‒ повідомив Олексій Челпанов Крим.Реалії.
Цього року в Ялті також планують перейняти російський досвід ‒ у місті з'явиться туристична поліція.
Ухвалено рішення про створення в Ялті спецпідрозділу туристичної поліціїІгор Михайличенко
«Досвід проведення чемпіонату світу з футболу дозволив спробувати використання туристичної поліції, яка зарекомендувала себе тільки з позитивного боку. У зв'язку з цим ухвалено рішення про створення в Ялті спецпідрозділу туристичної поліції з 27 співробітників патрульно-постової служби. Це дозволить забезпечити комфортне та безпечне перебування іноземних туристів у регіоні. А знання іноземної мови дозволить надавати всю необхідну допомогу на місці», ‒ розповідає віце-прем'єр Ігор Михайличенко.
Олексій Челпанов сподівається, що туристична поліція дозволить покращити охорону правопорядку в умовах істотного збільшення населення Ялти влітку.
Ялтинці в соцмережах, у свою чергу, сприймають цю ідею з сарказмом, залишаючи риторичні запитання: «А ніхто не знає, коли в Ялті з'являться туристичні лікарі та двірники?».
Силовики в «Артеку» та на мосту
Посилення поліцейськими патрулями упродовж усього літа очікується також в інших курортних регіонах Криму. За інформацією віце-прем'єра Ігоря Михайличенко, з 1 червня до 30 серпня до Криму додатково перекинуть 180 співробітників поліції з Росії.
«Головним завданням для силовиків стане участь у комплексі заходів з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки в період літнього курортного сезону», ‒ сказав віце-прем'єр.
До охорони правопорядку в курортних регіонах чиновники також планують залучити представників казацтва, народних дружин і приватних охоронних підприємств. Зараз 23 співробітники російської поліції чергують у дитячому центрі «Артек».
Представники поліції та Росгвардії відповідають за безпеку біля під'їздів до мосту через Керченську протоку. До початку курортного сезону там хочуть додатково організувати три цілодобові наряди силовиків за участі співробітників підрозділу карного розшуку, повідомив Михайличенко.
Про те, наскільки ефективно в Криму підготувалися до майбутнього сезону, можна буде говорити вже найближчим часом.
Як показав торішній моніторинг Крим.Реалії, більшість вимог влади до пляжів на практиці не виконувались. На багатьох із них на популярних курортах півострова не було ні індивідуальних номерів, ні туалетів, ні інших умов для відпочивальників. Цього року наші кореспонденти традиційно стежитимуть за ситуацією.