Антологія зниклих безвісти активістів у Криму

Решат Аметов, кримськотатарський активіст.

Був викрадений людьми у камуфляжній формі в центрі Сімферополя 3 березня 2014 року під час одиночного пікету проти окупації Криму Росією біля будівлі Ради міністрів Криму. Пізніше його тіло зі слідами тортур було виявлене в селі  Земляничне Білогірського району. На момент викрадення йому було 39 років.

Тімур Шаймарданов, кримський татарин, активіст громадської ініціативи «Український народний дім», у березні 2014 року брав участь у гуманітарній допомозі українським військовим у Криму.

26 травня 2014 Шаймарданов вийшов з дому в Сімферополі у своїх справах і більше не повертався, зв'язок з ним обірвався цього ж дня. Свідки й родичі повідомляли про причетність членів «кримської самооборони» до викрадення активіста. На момент зникнення йому було 33 роки.

Сейран Зінедінов, кримський татарин, активіст громадської ініціативи «Український народний дім».

Сейран Зінедінов займався пошуками зниклого колеги по громадській діяльності Тімура Шаймарданова. Увечері 30 травня 2014 року Сейран Зінедінов зустрівся з дружиною Шаймарданова, але після цієї зустрічі додому не повернувся. Сигнал мобільного після зникнення був зафіксований на території пансіонату «Дельфін» біля Євпаторії. Родичі Зінетдінова повідомляли про існування відеозапису з камери спостереження, на якому зафіксовано, як активіста проти його волі посадили в автомобіль. Свідки повідомляють про причетність до викрадення «кримської самооборони». На момент зникнення активісту було 32 роки.

Василь Черниш, українець, учасник «Автомайдану», займався пошуком викрадених активістів у Криму, раніше був співробітником СБУ в Севастополі.

Востаннє Василь Черниш виходив на зв'язок з родичами 15 березня 2014 року. З тих пір про його місце перебування нічого невідомо. Активіст «Автомайдану» Олексій Гриценко заявив, що їм вдалося з'ясувати, що Черниша з його квартири в Севастополі забрали співробітники міліції й відвезли в невідомому напрямку. На момент зникнення йому було 36 років.

Іван Бондарець, українець, учасник протестів на Майдані в Києві.

Після приїзду до Сімферополя Бондарець Іван і його громадський колега Валерій Ващук подзвонили родичам і сказали, що їх затримала міліція в Сімферополі. Після цього вони повідомили, що їх випустили, і вони йдуть на зустріч з колегами по українському рухові. З того моменту зв'язок з ними перервався. На момент зникнення активісту було 23 роки.

Валерій Ващук, українець, учасник протестів на Майдані в Києві.

Активіст прибув до Сімферополя зі своїм колегою Іваном Бондарцем. Звідти вони подзвонили родичам і повідомили, що їх затримала міліція. Після цього їх випустили і вони вирушили на зустріч з колегами по українському рухові. З того моменту вони не виходили на зв'язок. На момент зникнення Ващуку було 28 років.

Іслям Джеппаров, кримський татарин.

Іслям – син кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова. За словами свідків, у вересні 2014 року в Білогірську двоє чоловіків у масках, одягнені в чорну форму, імовірно, члени «кримської самооборони» обшукували Ісляма Джеппарова і Джавдета Іслямова. Після чого насильно посадили їх у мікроавтобус і відвезли в напрямку Феодосії. На момент викрадення хлопцю було 18 років.

Джевдет Іслямов, кримський татарин. 

Чоловік був викрадений у вересні 2014 року в Білогірську разом з сином кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова Іслямом. На момент зникнення йому було 22 роки.

Ервін Ібрагімов, кримський татарин, депутат Бахчисарайської міської ради 6-го скликання, головний спеціаліст відділу міжнаціональних відносин Бахчисарайської райдержадміністрації АР Крим.

У травні 2016 року в Бахчисараї невідомі у формі ДПС Росії зупинили Ібрагімова, що проїжджав поруч з будинком вулицею Миру 9. Після чого примусили його сісти в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. 1 червня біля бару «Арпат» в Бахчисараї було знайдено паспорт і трудову книжку викраденого Ібрагімова. На момент викрадення Ібрагімову було 30 років.

 

Едем Асанов, кримський татарин. Працював рятувальником у санаторії в Євпаторії. 

Зник 29 вересня 2014 року в Саках. За словами сестри, Асанов вийшов з дому, щоб сісти на автобус і відправитися на роботу в санаторій. Пізніше він був знайдений повішеним у занедбаному будинку в Євпаторії. Родичі наполягають: смерть Асанова не пов'язана з політичними процесами в Криму. Однак стала відома інформація про те, що тезка Едема був вказаний у клопотанні про продовження строку арешту українському режисеру Олегу Сенцову в «справі кримських терористів». На момент зникнення Асанову було 25 років.

 

Мухтар Арісланов, кримський татарин. Працював учителем фізкультури в одній із шкіл Сімферопольського району.

27 серпня 2015 року вийшов з дому за продуктами на ринок «Заліський» в Сімферополі і не повернувся. Свідок бачив, як двоє чоловіків у поліцейській формі вели Арісланова, а після посадили в мікроавтобус і відвезли в напрямку міста. На момент зникнення чоловікові було 45 років.