Найяскравіші кримські фотографії тижня (фотогалерея)

У Нікітському ботанічному саду зацвів Абрикос Муме, який також називають «японським абрикосом». Як повідомляється на сайті ботсаду, це сталося майже на місяць раніше звичайного терміну: 2020 року дерево зацвіло наприкінці січня, а 2019 – на початку лютого.

Як розповіла куратор колекції декоративних плодових рослин Нікітського ботсаду Лариса Комар-Темна, швидше за все, грудневе цвітіння дерева пов'язане з раннім приходом холодів у Крим: «Своїм раннім цвітінням воно відреагувало на досить холодний вересень, та й жовтень з листопадом цього року не назвеш типовими. Так що Абрикос Муме мав час набрати одиниці холоду. Він увійшов у стан спокою, а з першим чутливим потеплінням порадував нас чарівним цвітінням».

Більше фотографій квітучого абрикосу Муме та Нікітського ботанічного саду – у фотогалереї​

Квітуча календула на вулиці Харківській у мікрорайоні Українка, Сімферополь

Мікрорайон приватної забудови Сімферополя Українка розташований на західній околиці Сімферополя. Важливо не плутати його із селом Українка Сімферопольського району, що за дев'ять кілометрів на південь від кримської столиці. За твердженням відомого сімферопольського історика-краєзнавця, доктора історичних наук Володимира Полякова, у 30-ті роки минулого сторіччя на околиці Сімферополя, за залізничними коліями, селилися жителі українських регіонів, які тікали від розкуркулювання. А вулиці називали рідними місцями: Чернігівська, Луганська, Харківська, Запорізька, Полтавська, Київська. 1961 року Київською назвали іншу – найдовшу вулицю Сімферополя, а місцеву перейменували на честь письменниці Лесі Українки.

Який вигляд має цей мікрорайон – дивіться у фотогалереї

Корови пасуться у селі Бахчисарайського району

Сільський побут в Айвовому.

Про життя та історію села Айвове Крим.Реалії розповіли у новій фотогалереї з циклу «Непарадний Крим»​

16 грудня ЮНЕСКО внесла кримськотатарський орнамент «Орьнек» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. В ЮНЕСКО зазначили, що «Орьнек» – українська система символів та їх значень, яка нині використовується у вишивці, ткацтві, гончарній справі, гравіюванні, ювелірних виробах, різьбленні по дереву, розпису по склу та стінах. 

У цій фотогалереї Крим.Реалії зібрали історичні та сучасні фотографії творів з орнаментом «Орьнек» та портрети їхніх творців

Бельбецька долина 

Вершина гори Уьюг «виглядає» з туману в селищі Куйбишеве Бахчисарайського району
 

Зараз у селищі Куйбишеве триває розчищення русла річки Бельбек після липневої стихії

Піраканта. Це рід вічнозелених рослин сімейства Розоцвітих у вигляді чагарника заввишки 2-5 метрів. Зустрічається переважно на Кавказі, у Криму, де природно росте в ярах, на відкритих сонячних схилах. Можливо, назва піраканта походить від грецького слова «pyr» – вогонь і пов'язана з барвистим, «вогняним» плодоношенням чагарника восени. Плоди гіркі на смак.

Інші фотографії з селища Куйбишеве, де ще влітку вирувала стихія та були потопи – у фотогалереї​