Взаємини кримського бізнесмена Олега Зубкова з російською владою в Криму наочно демонструють нездоровий бізнес-клімат на анексованому півострові. Про свою тривалу боротьбу з місцевими корумпованими чиновниками в інтерв'ю Крим.Реалії розповідає сам Олег Зубков.
‒ Олеже, чи є якісь позитивні зрушення в розвитку ваших парків?
‒ Мої парки поки живі й перебувають у очікуванні кращих часів для розвитку підприємництва в Криму. Хоча, можливо, ці часи ніколи вже в Криму й не настануть.
‒ Чи продовжується тиск на вас з боку нинішньої влади?
‒ Безглузді суди проти мене тривають, але я до них вже звик, адже ми в Росії.
5 жовтня суд у Білогірську оштрафував мене вчергове ‒ на 100 тисяч рублів
‒ Напевно, не тільки суди, а й штрафи?
‒ Минулої п'ятниці, 5 жовтня, суд у Білогірську оштрафував мене в черговий раз ‒ на 100 тисяч рублів за 4 кв. метри колон, що виходять за паркан парку левів «Тайган» у бік сусіднього поля та за 56 кв. метрів тіні від самої будівлі, яка падає на поле. Очевидно, що рішення суду буде на знесення цих колон, їх можна знести тільки шляхом підриву.
‒ Це ви маєте зробити самі?
‒ Сам їх зносити я, зрозуміло, не буду, оскільки, по-перше, це неможливо, а по-друге, вони абсолютно нікому не заважають.
‒ А оформити їх за російським законодавством намагалися?
‒ Оформити їх у законне поле Росії я також при «гоблінах» не маю ані найменшої можливості, тому знесення, очевидно, неминуче. Це оформлення не може зробити жодна землевпорядна організація Криму чи навіть Росії.
Your browser doesn’t support HTML5
‒ Чому ви так упевнені в цьому?
‒ Я це вже перевірив при спробі оформлення землевідведення для автостоянки біля парку левів «Тайган».
Спочатку оголосив премію в 500 тисяч рублів тій землевпорядній організації, яка зможе оформити в законному полі Росії два гектари для автостоянки, необхідної для туристів, що приїжджають у парк левів «Тайган». Ніхто не зміг нічого зробити. Тоді я оголосив премію в 1 мільйон рублів ‒ і теж все безрезультатно.
‒ І що будете робити тепер з усім цим?
‒ Тепер я не роблю нічого, тому що, по-перше, марно, поки Кримом править перефарбована банда найгірших з українських політиків, а по-друге, туристи все одно приїжджають у «Тайган», знаходячи його без покажчиків, рекламних бордів, і все одно ставлять свої машини на покинутому лавандовому полі.
Марно, поки Кримом править перефарбована банда найгірших з українських політиків
‒ А які новини щодо суду зі знесення ваших знаменитих десятиметрових рекламних букв, які потрапили в Книгу рекордів Росії?
‒ Суд триває вже третій рік щодо знесення букв «ПАРК ЛЬВОВ ТАЙГАН». Зараз призначені чергові експертизи, які проводять експерти з Самари (Росія ‒ КР). Справа слухається в Севастопольському апеляційному суді.
‒ У зв'язку з цими всіма судами, чи є щодо вас є якісь обмеження?
‒ Я як і раніше, ось уже майже чотири роки, є не виїзним з Росії. І якщо перші два роки це було пов'язане з розслідуванням кримінальних справ проти мене, то останні два роки обмеження для мене у свободі пересування пов'язані взагалі з безглуздими претензіями.
‒ І що ж це за претензії?
‒ Заборона на виїзд за межі Росії накладена на мене за те, що кафе «Білий лев» при його відкритті у 2012 році не було введене в експлуатацію. Численні спроби ввести це кафе в експлуатацію в російському Криму, через Державну інспекцію архітектурно-будівельного контролю Криму, звичайно, були безуспішними.
‒ Тут ті ж причини, що й з автостоянкою?
‒ Причини дуже прості: по-перше, ці документи не робляться без хабарів, а я, як відомо, хабарі не даю, а по-друге, той чиновник, який посміє підписати будь-який дозвільний документ на прізвище Олег Зубков, буде випоротий головним «гобліном», або взагалі звільнений.
‒ Але кафе продовжує свою роботу?
‒ Кафе «Білий лев» успішно працює, оскільки воно відповідає, згідно з експертними висновками (російським), всім містобудівним нормам і правилам, а також протипожежним і санітарно-технічним нормам.
При цьому мені вдалося домогтися рішення суду про визнання за мною права власності на будівлю кафе «Білий лев», а ось вже за те, щоб отримати свідоцтво про право власності, згідно з рішенням суду, в Держреєстру Криму посередники запросили 600 тисяч рублів. Сказали, що це тепер стільки коштує.
Не хочу фінансувати шахраїв, корупціонерів, «мікрогоблінів», що засіли в Держреєстрі Криму
‒ Ви не стали вдаватися до їхніх послуг?
‒ Зрозуміло, я відмовився платити такі шалені гроші за якийсь папірець, нехай навіть важливий для мене. Відмовився, бо це несправедливо, тому що це корупція, тому що це робити огидно, тому що я не хочу фінансувати шахраїв, корупціонерів, «мікрогоблінів», що засіли в Держреєстрі Криму. Буду звертатися, як і належить, згідно із законом. Звичайно, мені відмовлять точно так само, як у «гоблінському» ДАБК. Тоді піду до суду, бо як і раніше вважаю, що тільки в суді ще можна домогтися справедливості в Росії.
‒ Вас якось карають за роботу кафе?
‒ Плачу регулярно штрафи за те, що його не закриваю. І поки не отримаю цей папірець про введення в експлуатацію ‒ виїхати офіційно за територію Росії не зможу. Щоправда, добре, хоч є інші можливості виїзду з Росії. Нічого, живемо й працюємо ‒ й обов'язково переживемо всіх цих «гоблінів», які дорвалися до кримської влади.