У Севастополі станом на 16:00 явка тих, хто голосував онлайн, склала 46,63%. Такі дані озвучила голова Центральної виборчої комісії Росії Елла Памфілова.
«Якщо говорити про електронне дистанційне голосування, то у нас свіжі дані на 16:00. Курська область – 55,46%, Мурманська – 59,27%, Нижньогородська область – 47,17%, Ростовська – 50,12%, Ярославська – 63,05%, Севастополь – 46,63%, Москва – 36,01%», – цитує Памфілову ТАСС.
За інформацією російського уряду Севастополя, заявку на участь у дистанційному електронному голосуванні подали приблизно 20 тисяч севастопольців. При цьому на ранок 17 вересня можливістю зробити вибір онлайн скористалися понад 5 тисяч осіб. Серед них був російський глава міста Михайло Развожаєв, який повідомив у інстаграмі про своє голосування онлайн.
Сайт уряду Севастополя повідомляє, що протягом першого дня голосування онлайн і офлайн проголосували вже понад 30 тисяч севастопольців.
17 вересня почалося триденне голосування на виборах до Держдуми Росії. Основним днем голосування вважається 19 вересня, а 17 і 18 вересня – додатковими. Протягом триденного голосування повинні вибрати 450 депутатів Держдуми.
З 2016 року вибори почали проводити також і в анексованих Криму і Севастополі. Україна, США, Євросоюз і низка інших країн світу вважають ці голосування незаконними, а проти осіб, які брали участь в електоральному процесі, запроваджені персональні санкції. За повідомленнями медіа, Росія також планує відкрити дільниці для голосування на території окупованих районів Донецької та Луганської областей.
МЗС України висловило рішучий протест і засудило проведення Росією голосування в Криму і Севастополі щодо виборів до Державної думи.
8 вересня Верховна Рада України проголосувала за звернення до міжнародної спільноти про невизнання виборів у Держдуму Росії, голосування за якими також організоване в Криму та Севастополі.
16 вересня в МЗС Франції заявили, що не визнають результати виборів до Держдуми Росії на території анексованого Криму.