Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону не отримувало від Росії офіційної інформації про затримання 15 лютого українського риболовецького судна в Азовському морі з чотирма людьми на борту. Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев у коментарі Укрінформу.
«Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону не отримувало офіційної інформації від органів Росії про затримання в західній частині Азовського моря українського маломірного риболовецького судна з чотирма громадянами України на борту», – зазначив він.
Дипломат пояснив, що оскільки судно затримали співробітники російського прикордонного управління ФСБ Росії в анексованому Криму, консульська установа офіційно не зверталася до російського відомству.
«Генеральне консульство проводить моніторинг ситуації і вживає заходів щодо отримання офіційної інформації щодо вказаного інциденту від компетентних органів Росії на території консульського округу», – підкреслив Погорельцев.
Він також додав, що справу про затримання українців в Азовському морі контролює Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону і Департамент консульської служби МЗС України.
Прокуратура Автономної Республіки Крим в суботу, 15 лютого, відкрила кримінальне провадження України за фактом незаконного захоплення «співробітниками прикордонного управління ФСБ Росії» українського судна з чотирма людьми на борту.
Нагадаємо, управління ФСБ Росії в Криму і Севастополі 15 лютого повідомило про затримання в Азовському морі судна з чотирма громадянами України на борту. Підконтрольна Росії омбудсмен Криму Лариса Опанасюк сказала, що команда українського судна в Азовському морі затримана на 48 годин.
У ФСБ стверджують, що капітан затриманого в Азовському морі судна визнав свою провину на допиті.
Держприкордонслужба України перевіряє інформацію про затримання російськими силовиками в Азовському морі судна з чотирма громадянами України на борту.
Раніше контррозвідка СБУ стверджувала, що фіксує порушення норм міжнародного права з боку співробітників ФСБ Росії щодо громадян України, які здійснюють вилов риби в акваторії Азовського моря.
Останнім часом Чорне море, як Азовське море і Керченська протока стали місцями активних дій військово-морського флоту та інших морських формувань Росії, які створюють загрози і цивільному судноплавству, і діям українських військових моряків.