Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з черговим візитом президента Росії Володимира Путіна до окупованого Криму, не узгодженим із Києвом.
Про це на своїй сторінці в Твіттері написала прессекретар МЗС України Катерина Зеленко.
«У зв’язку з черговим неузгодженим з Україною візитом В. Путіна до тимчасово окупованого Криму з метою спостереження за незаконними навчаннями Північного і Чорноморського флотів РФ російській стороні передано ноту протесту. Вкотре наголошуємо на неприпустимості неузгоджених з Українською Стороною відвідувань російськими посадовими особами території України у її міжнародно визнаних кордонах. Це – грубе порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, всупереч загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права», – написала у твітері речниця МЗС Катерина Зеленко і додала хештег «Крим – це Україна».
Президент Росії Володимир Путін 9 січня перебував у Севастополі. Він спостерігав за перебігом спільних навчань Північного і Чорноморського флотів Росії в Чорному морі з борту ракетного крейсера «Маршал Устинов».
Раніше в Криму повідомляли про можливий візит Путіна до Севастополя. Хоча офіційного підтвердження від Кремля не було. Вдень 9 січня спостерігається рух над півостровом літака Ту-214СР, який був розроблений спеціально для адміністрації президента Росії. У Севастополі за день двічі перекривали рейд через бухту.
23 грудня Путін побував у Криму під час запуску залізничного руху Керченським мостом.
Раніше МЗС України неодноразово висловлювало протест через неузгоджені візити президента Росії Володимира Путіна до Криму і Севастополя.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.