Супроводжуючих Путіна до Криму протестують на коронавірус – ЗМІ

Володимир Путін

Адміністрація президента Росії просить людей, які 18 березня відправляться з Володимиром Путіним в анексований Крим, терміново здати тест на коронавірус. Про це повідомляє російський ресурс «Проект» з посиланням на двох учасників поїздки.

Зазначається, що журналістів, які поїдуть у Крим попросили здати тест в поліклініці управління справами президента Росії.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков не відповів на питання «Проекту», чи буде така практика тепер регулярної для всіх, хто знаходиться поруч з головою держави.

На сайті Кремля поки немає інформації про поїздку Путіна до Криму.

Раніше російське інформагентство ТАСС повідомило, що Путін буде перебувати в Криму з 18 по 19 березня, де зустрінеться з представниками громадськості Криму і Севастополя, а також вручить державні нагороди будівельникам Керченського мосту і проведе зустрічі з підконтрольними Москві главою Криму Сергієм Аксеновим і виконуючим обов'язки глави уряду Севастополя Михайлом Развожаєвим.

Напередодні Володимир Путін присвоїв підприємцю Аркадію Ротенбергу звання «Героя праці Росії», звання присвоєне «за особливі трудові заслуги» в будівництві Керченського мосту.

Президент Росії Володимир Путін 23 грудня 2019 року запустив рух поїздів мостом через Керченську протоку.

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного переправлення осіб через державний кордон України до анексованого Криму Керченським мостом.

МЗС України висловило рішучий протест через неузгоджений візитм президента Росії Володимира Путіна до анексованого Криму і відкриттям руху залізничною частиною Керченського мосту.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим заявило про протиправність запуску залізничного сполучення між Росією та анексованим нею Кримом.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.