Одним зі свідків у справі затриманого російськими силовиками кримського адвоката Еміля Курбедінова проходить співробітник ФСБ Росії Андрій Сушко, який брав участь у затриманні і тортурах татарського активіста Рената Параламова, повідомила Крим.Реалії юрист Ліля Гемеджи.
За її словами, адміністративна справа щодо Курбедінова заведена за те ж повідомлення в соцмережі, за яке його притягували до адмінвідповідальності в січні 2017 року. Минулого року це був пост у соціальній мережі «ВКонтакте», цього разу йдеться про соцмережу Facebook.
За словами Лілі Гемеджи, в справі Курбедінова Андрій Сушко «виступає як свідкок із боку звинувачення, який підтверджує, що сторінка у Facebook належить саме Емілю (Курбедінову – КР)».
«За його словами, після історії з Параламовим, він виявив відеострім на сторінці Курбедінова в Facebook, на якому адвокат спілкується з колишнім СБУшником. Грунтуючись на цих свідченнях, сторона звинувачення робить висновок, що сторінка належить Емілю», – повідомила Гемеджи.
Публічних коментарів Андрія Сушка з приводу його участі в справі кримського адвоката Еміля Курбедінова зараз немає.
На початку листопада стало відомо, що до нового списку санкцій США потрапив офіцер ФСБ Росії Андрій Сушко, підозрюваний у причетності до викрадення на території анексованого Росією Криму кримськотатарського активіста Рената Параламова і тортурах над ним.
6 грудня в Криму співробітники російського Центру з протидії екстремізму затримали адвоката Еміля Курбедінова.
За інформацією журналіста Антона Наумлюка, Курбедінова затримали за підозрою в 20.3 КОАП Росії (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутиків або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами).
Курбедінова затримали дорогою з дому до офісу. Повідомити про затримання він зміг уже з управління МВС.
Раніше співробітник російського Центру з протидії екстремізму і старший прокурор Валентин Чуприна вручав застереження Емілю Курбедінову про недопущення порушення законодавства в сфері екстремізму й тероризму.
27 жовтня на засідання «Кримської солідарності» в Сімферополі прийшли співробітники російської прокуратури в супроводі невідомих у масках, а також співробітника поліції.
Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».