Арбітражний суд Центрального округу в російській Калузі 14 листопада розгляне касаційну скаргу Управління Кримської єпархії ПЦУ до підконтрольного Росії Міністерства майнових і земельних відносин Криму щодо розірвання договору оренди приміщень Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі. Про це кореспонденту Крим.Реалії розповів архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент.
«Касація по нашій скарзі призначена на 14 листопада в Калузькому суді», – розповів Климент.
Представник інтересів Кримської єпархії ПЦУ в суді, юрист українського Регіонального центру прав людини Сергій Заєць підтвердив, що виконавче провадження про виселення храму і управління єпархії з будівлі в Сімферополі призупинене до прийняття рішення судом за касаційною скаргою. Він пов'язує це з вимогою Комітету ООН із прав людини та скаргою, поданою Кримською єпархією ПЦУ в ЄСПЛ.
«5 вересня [російський 21-й арбітражний] апеляційний суд у Севастополі залишив в силі рішення (суду першої інстанції – КР) про виселення Кримської єпархії з будівлі, а 6 вересня Комітет ООН з прав людини звернувся до Росії з вимогою утриматися від будь-яких дій щодо виконання цього рішення. Вимогу проігнорували і 18 вересня відкрили виконавче провадження (щодо виселення – КР). Під загрозою виконання цього рішення Управління Кримської єпархії подало скаргу в ЄСПЛ (також на той час уже подана касаційна скарга). ЄСПЛ, в свою чергу, направив її владі Росії. І в цей момент касаційний суд зупиняє виконання рішення. Відповідно, є всі підстави вважати, що Росія відреагувала на скаргу єпархії в ЄСПЛ», – роз'яснив Заєць.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Звідси ніхто не піде»24 вересня в управлінні російського Міністерства юстиції Криму втретє відмовили в реєстрації українського православного приходу на півострові.
Раніше архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент повідомив, що влада Криму вимагає «звільнити приміщення» Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги в Сімферополі. Російська влада Криму направила припис про «звільнення приміщень» собору.
У російському Мінмайна Криму пояснили вимогу до Кримської єпархії УПЦ КП звільнити будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла у створену Православну церкву України.
Комітет ООН з прав людини як тимчасовий захід двічі просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі.
Влада Криму стверджує, що не отримувала рекомендацій ООН щодо храму ПЦУ в Сімферополі.