Російська «Новая газета» опублікувала у твіттері відео «вкидання» бюлетенів на виборах до російської Держдуми в анексованому Севастополі. Російська влада спростовує це, називаючи процедуру оформлення голосування «законною».
За даними кореспондента «Новой газеты», 17 вересня в Севастополі в ДВК №98 «вкидали бюлетені».
«Це помітно з системи відеоспостереження. Вже приблизно 20 хвилин після закриття дільниці чоловік вкидає бюлетені, йому допомагає жінка», – повідомила «Новая газета».
Пізніше ЗМІ оновило інформацію коментарем підконтрольного Росії Севвиборчкому. Так, згідно з процедурою, яка використовується вперше на російських виборах, члени комісії могли опустити бюлетені для надомного голосування після закриття дільниць. Таким чином, те, що потрапило на запис, може виявитися здачею бюлетенів тими, хто голосував вдома.
Цю ж інформацію ТАСС надав голова моніторингової робочої групи з виборів Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини (РПЛ) Олександр Точенов.
«Це дія, передбачена законом, на відео видно, що спостерігачі дивляться (по-моєму, в Севастополі це було), члени комісії дивляться. Тобто не підтверджується (вкидання – ред.). (Є – ред.) спостереження, а підноситься як порушення», – сказав він. Точенов наголосив, що те, що відбувається на відео – «процедура, передбачена законом».
«Де немає КОВБ (комплекс обробки виборчих бюлетенів – КР), там у сейф-пакети (поміщаються бюлетені з домашнього голосування – ред.) і опечатуються, де є КОВБ – ці бюлетені вводяться відразу в КОВБ», – пояснив він.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Ритуальні танці раз на п'ять років»Раніше повідомлялося, що Севастополі явка виборців, які беруть участь у виборах до Держдуми Росії в електронному форматі, за ніч зросла до 63,96%.
Ввечері 17 вересня повідомлялося, що у Криму за підсумками першого дня виборів до Держдуми Росії явка склала 23%.
До цього повідомлялося, що в Севастополі станом на 16:00 явка тих, хто голосував онлайн, склала 46,63%.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Вибори» до Держдуми Росії на території України. Як це зупинити?17 вересня почалося триденне голосування на виборах до Держдуми Росії. Основним днем голосування вважається 19 вересня, а 17 і 18 вересня – додатковими. Протягом триденного голосування повинні вибрати 450 депутатів Держдуми.
Рада національної безпеки і оборони запровадила перші санкції у зв’язку з незаконними російськими виборами в окупованому Криму та на Донбасі. Про це секретар Ради Олексій Данілов повідомив на брифінгу 17 вересня.
З 2016 року вибори почали проводити також і в анексованих Криму і Севастополі. Україна, США, Євросоюз і низка інших країн світу вважають ці голосування незаконними, а проти осіб, які брали участь в електоральному процесі, запроваджені персональні санкції. За повідомленнями медіа, Росія також планує відкрити дільниці для голосування на території окупованих районів Донецької та Луганської областей.
МЗС України висловило рішучий протест і засудило проведення Росією голосування в Криму і Севастополі щодо виборів до Державної думи.
8 вересня Верховна Рада України проголосувала за звернення до міжнародної спільноти про невизнання виборів у Держдуму Росії, голосування за якими також організоване в Криму та Севастополі.
16 вересня в МЗС Франції заявили, що не визнають результати виборів до Держдуми Росії на території анексованого Криму.