Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що Росія намагається залишити питання анексії Криму в «дипломатичних архівах». Таку думку він висловив 18 квітня під час міжнародної конференції, присвяченої деокупації і реінтеграції інформаційного простору Криму, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Як пояснив Кулеба, «у світі воює два ключових наративи: «Крим – це Україна» і «Крим – це Росія». За його словами, у Росії є чітка стратегія щодо того, «як просувати свій наратив».
«Перший елемент російської стратегії полягає в тому, щоб про український Крим перестали говорити. Щоб питання Криму залишився в дипломатичних архівах, у заявах, на які ніхто не звертатиме увагу», – сказав він.
Кулеба додав, що є різні інструменти підтримки українського питання в порядку денному і «Рада Європи – це те місце, де ми ці інструменти активно застосовуємо». Для Києва, продовжив він, надзвичайно важливо не забувати про Крим і тримати це питання серед пріоритетів.
У Києві, в приміщенні Інституту міжнародних відносин, 18 квітня відбулася міжнародна конференція, присвячена деокупації і реінтеграції інформаційного простору Криму.
На території Криму і Севастополя 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світом «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.