Команда Представництва президента України в Автономній Республіці Крим направила до Прокуратури АРК і Севастополя інформацію про продаж майна Керченської поромної переправи, що належить Міністерству інфраструктури України, а також через «націоналізацію» підприємства «Масандра», що належить Міністерству аграрної політики та продовольства України.
У відповідь на це в Прокуратурі АРК повідомили, що за вказаними фактами здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням кримінальних проваджень «щодо незаконного привласнення і розтрати майна, викрадення та привласнення документів, штампів, печаток».
«Досудовим розслідуванням встановлено, що представниками незаконно створених на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя «Державної Ради Республіки Крим», «Ради Міністрів Криму» та інших незаконних органів влади, ухвалено низку рішень про так звану «націоналізацію» і розпродаж майна, що перебуває на балансі державних підприємств, установ, організацій, у зв'язку з цим державі завдано збитків в особливо великих розмірах», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що матеріали щодо «Масандри» і Керченської поромної переправи долучені до кримінальних проваджень.
1 жовтня 2018 року Керченська поромна переправа припинила роботу після відкриття вантажного руху Керченським мостом. Пізніше робота переправи була відновлена, а кількість рейсів між Кримом і сусідньою Росією скоротилося до двох на день.
Наприкінці вересня 2020 року Керченська поромна переправа зупинила роботу на невизначений термін, а пороми, що їй належить, було вирішено продати. 31 жовтня Азово-Чорноморська басейнова філія ФДУП «Росморпорт» повідомила про покупку п'яти буксирів, які належали переправі.
Російський парламент Криму 27 травня вніс винзавод «Масандра» до списку «об'єктів, що підлягають приватизації шляхом перетворення в господарське товариство». У підконтрольному Кремлю Міністерстві майнових і земельних відносин півострова тут же вказали на те, що «зараз» не збираються приватизувати винзавод.
Після анексії Криму український держконцерн «Масандра» був оголошений власністю Управління справами президента Росії. На материковій Україні продовжує діяти держконцерн «Національне виробничо-аграрне об'єднання «Масандра», власником якого є Господарсько-фінансовий департамент секретаріату Кабміну України.
У березні 2014 року в анексованому Росією Криму «націоналізували» приблизно 480 підприємств і організацій. Україна подала позови в міжнародні суди, де вимагає як компенсації не тільки гроші, але і російське закордонне майно.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.