У ході масових ранкових обшуків у Криму 7 липня селі Севастянівка Бахчисарайського району співробітники російської ФСБ затримали кримчанина з інвалідністю Олександра Сизикова, повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність».
Додаткові обшуки в зв'язку з його затриманням пройшли за адресою прописки його дружини в селищі Октябрське Красногвардійського району і в будинку його бабусі в селі Тургенєвка Бахчисарайського району. Про це повідомила юрист Ельвіна Семедляєва.
«Олександр Сизиков повністю втратив зір у 2009 році. Двічі виходив на одиночні пікети на підтримку політв'язня, голови релігійної громади «Топчикой», фігуранта другої бахчисарайської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Едема Смаїлова, який до арешту був опікуном Сизикова», – розповіла Семедляєва.
За словами активістів, які знімали обшук, Сизикова затримали разом із його дружиною, оскільки він не може пересуватися самостійно.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Намагаються видати за терористів»: нові обшуки в КримуОбшуки пройшли рано вранці 7 липня в будинках сімох кримських татар: Еміля Зіядінова в селищі Октябрське Красногвардійського району, Ісмета Ібрагімова в селищі Курци Сімферопольського району, Аліма Суф'янова в селі Залізничне Бахчисарайського району, у Сейрана Хайретдінова в селі Білокам'янка Бахчисарайського району, Олександра Сизикова в селі Севастянівка Бахчисарайського району, у Вадима Бектемірова в селі Кам'янка Сімферопольського району і в Дилявера Меметова в Алушті. Останнього під час обшуку не було вдома, його продовжують шукати.
Your browser doesn’t support HTML5
Російські силовики провели обшуки в будинках кримчан, затримано шість осіб. Кадри з місць подій (відео)
Про причини проведення даних заходів не повідомляється, російські силові відомства Криму ситуацію не коментують.
Адвокат Іслям Веліляєв розповів, що співробітники ФСБ його не допустили в будинок, де проводили обшук.
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.