У віддалених районах півострова основною проблемою є дефіцит лікарів, повідомив заступник російського міністра охорони здоров'я Криму Микола Деркач.
«Найбільша проблема в тому, що є певні спеціальності, так звані дефіцитні. На жаль, такі фахівці у нас практично відсутні у віддалених регіонах Криму», – зазначив він.
Чиновник розповів, що зараз у Криму на 10 тисяч населення припадає майже 38 медичних працівників.
«Укомплектованість медичними кадрами у Криму – 76-68%. Звичайно, цього недостатньо», – підкреслив він.
Через низьку оплату праці в анексованому Криму гостро відчувається дефіцит медичних кадрів. Навесні 2017 року медики в Керчі неодноразово скаржилися на низькі зарплати, скасування виплат, відсутність інвентарю та ремонту в медустановах.
Раніше російський міністр охорони здоров'я Криму Олександр Голенко повідомляв, що дефіцит фахівців в установах охорони здоров'я анексованого Криму становить 900 осіб. Голенко обіцяв, що в 2018 році залучать 55 фахівців для роботи в сільських регіонах Криму за програмою «Земський лікар».
У жовтні минулого року головний позаштатний спеціаліст-онколог російського МОЗ Криму Олена Чирва повідомила, що в Криму не вистачає лікарів-онкологів. Раніше директор Кримського центру медицини катастроф Сергій Астанкін поінформував, що штат лікарів «швидкої допомоги» укомплектований на 50%.