Росія не ставить питання про визнання Білоруссю Криму російською територією, повідомив журналістам прессекретар російського президента Дмитро Пєсков.
Про це він сказав, відповідаючи на питання, чи ставитиме президент Росії Володимир Путін на переговорах з Олександром Лукашенком «питання про визнання Криму».
«Ні, так питання не ставиться, і президент Путін ніколи так питання не ставив. Це суверенна справа кожної держави, чи хоче вона розібратися в суті того, що тоді сталося, чи не хоче», – цитує Пєскова агентство ТАСС.
Раніше Лукашенко заявляв, що визнає анексований Крим «російським», коли «останній російський олігарх» почне поставляти продукцію на півострів. Також Лукашенко стверджував, що переступить через Будапештський меморандум, тому що у нього «руки розв'язані».
1 червня Лукашенко говорив, що доручив опрацювати питання про відкриття авіарейсів із Білорусі в анексований Росією Крим. У МЗС України пригрозили Білорусі санкціями за польоти до Криму.
Країни Заходу не визнали перемогу Лукашенка на виборах у зв'язку з фальсифікаціями, а також запровадили проти Білорусі кілька пакетів санкцій. Вони закликають провести в країні нові вибори з дотриманням демократичних стандартів.
Росія анексувала Крим в 2014 році, після чого Україна, США і Євросоюз запровадили низку економічних санкцій, які щорічно продовжують.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.