Російський сенатор від анексованого Криму 58-річна Ольга Ковітіді повідомила російським ЗМІ, що заразилася коронавірусною інфекцією.
За інформацією агентства ТАСС, Ковітіді госпіталізували в Москві, її стан задовільний.
«Лікарі діагностували у мене нову коронавірусну інфекцію, і нехай дихаю ще не так, як хотілося б, але наші російські лікарі – кращі в світі. В цьому я переконуюся щодня, перебуваючи в червоній зоні однієї з московських лікарень», – сказала вона агентству «РИА Новости».
Ковітіді закликала носити маски та рукавички.
Раніше повідомлялося про смерть 60-річного російського глави Ялти Івана Імгрунта. Він помер у Санкт-Петербурзі, де проходив лікування. До цього його госпіталізували з пневмонією.
9 вересня віцепрем'єр російського уряду Криму Олена Романовська повідомила, що інфікована коронавірусом. Наприкінці вересня стан Романівської погіршився. Кримські ЗМІ писали, що чиновницю ввели в штучну кому і відправили на лікування в Москву. Про її стан більше нічого не повідомляли.
У Росії за добу виявили 16 710 нових випадків COVID-19, повідомляється в оперативному штабі країни з протидії поширенню епідемії коронавірусу. Це на 189 випадків більше, ніж днем раніше. Найбільше нових випадків виявлено в Москві (4455) і Санкт-Петербурзі (709).
З початку епідемії в Росії, за даними федерального оперативного штабу, захворіли 1 мільйон 513 тисяч 817 осіб.
У Криму за минулу добу виявили 255 хворих на коронавірус. Загальна кількість заражених за час пандемії, за даними місцевої влади, становить 8249 осіб, видужали – 4434, помер 121 пацієнт. У Севастополі на нову коронавірусну інфекцію захворіли 1976 осіб, видужали 1285 людини, 56 осіб померли.
Дані російської влади Криму про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування в рядах російських військових і спецслужб.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.