Жорсткого локдауну та встановлення блок-постів у Криму не буде, попри зростання захворюваності на коронавірус, повідомив 27 жовтня російський голова Криму Сергій Аксенов.
«Точно не плануємо зараз запровадження блокпостів», – цитує Аксенова «Интерфакс».
Він також не бачить доцільності у тотальному локдауні на півострові.
«У нас повного локдауну не буде. Я не бачу доцільності закривати всі установи, бізнес та інше. Тиждень буде неробочим, як і належить, але бізнес з обмеженнями, але працюватиме», – цитує Аксенова провладний сайт «Крыминформ».
Нагадаємо, що через зростання добової захворюваності на COVID-19 влада Севастополя розпорядилася на в'їзді до міста встановити блокпости, на яких перевірятимуть у тих, хто в'їжджає, наявність сертифіката про вакцинацію від COVID-19 або документів, що підтверджують, що людина не заражена коронавірусом.
У Криму знову фіксують рекордні показники щодо добової захворюваності на COVID-19. На ранок 27 жовтня було виявлено 670 нових випадків. Напередодні повідомлялося про 662 випадки COVID-19, виявлені за добу в Криму.
У Криму з 25 жовтня почали діяти нові обмеження, запроваджені владою в зв'язку з погіршенням ситуації з пандемією коронавірусу. Зокрема, з понеділка починає діяти система QR-кодів.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Вибух «ковіду» в Криму. В «червоній зоні»: чи буде локдаун?З 20 жовтня влада Криму посилила заходи з боротьби з коронавірусною інфекцією на півострові. Російський глава Криму Сергій Аксенов оголосив неробочими днями період із 30 жовтня по 7 листопада включно. До цього в Криму продовжили до грудня режим підвищеної готовності, запроваджений у зв'язку з пандемією коронавірусу. З 11 жовтня в Криму набули чинності нові коронавірусні обмеження.
Відомості російської влади Криму та Севастополя про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Правозахисники стверджують, що ця статистика суттєво занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування серед російських військових і спецслужб.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.