Російський артист Філіп Кіркоров подав апеляційну скаргу на рішення Вільнюського окружного адміністративного суду, який залишив чинною заборону на в'їзд до Литви терміном на п'ять років, інформує російське інформагентство ТАСС із посиланням на адвоката артиста Олександра Добровінського.
«Ні я, ні Філіп Кіркоров не мають наміру зупинятися і продовжимо відстоювати своє право нести людям мистецтво і культуру незалежно від місця народження, проживання чи поглядів. Ми подали до Вільнюського суду апеляційну скаргу на оголошене рішення про заборону артисту Кіркорову виступати в країні», – сказав він.
Раніше адвокат стверджував, що представники служби безпеки Литви «не подали до суду документи, які підтверджують необхідність заборони на в'їзд у країну» російському співакові Філіпу Кіркорову.
До цього Добровінський стверджував, що в департаменті міграції МВС Литви не роз'яснили Кіркорову причину п'ятирічної заборони на в'їзд.
Раніше голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що його країна відстоює питання територіальної цілісності України, і у випадку з забороною на в'їзд в країну Кіркорову через Крим – може показати приклад.
18 січня Міністерство закордонних справ Литви звернулося до міграційної служби з проханням заборонити в'їзд російському виконавцю. Вже наступного дня Кіркорова внесли до списку «небажаних осіб» «за виправдання окупації Криму» і заборонили в'їжджати в Литву протягом п'яти років.
Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова назвала дії Литви «репресивним ставленням до артистів».
У лютому представник Вільнюського окружного адміністративного суду в Литві Аудріс Кутрявічюс повідомив, що судова інстанція «поки не може» розглядати скаргу російського артиста Філіпа Кіркорова на заборону на в'їзд в країну протягом п'яти років.
Філіп Кіркоров регулярно відвідує Крим в обхід українського законодавства, здійснюючи прямі поїздки на півострів із сусідньої Росії.
Востаннє він був помічений у компанії інших російських артистів і глави Криму Сергія Аксенова в жовтні 2020 року, коли на півострові проходив фінал конкурсу «Дитяча Нова хвиля 2020».
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.