Адвокат фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова Ріфат Яхін подав заяву до адміністрації СІЗО Сімферополя про проведення медичного огляду його підзахисного.
За словами адвоката, незважаючи на погіршення стану здоров'я, адміністрація слідчого ізолятора не надала Гафарову ліки, передані родичами.
«Після безуспішних спроб раніше знайти правду в пенітенціарній та медичній системах у Ростові-на-Дону мною знову подано, тепер уже до СІЗО Сімферополя, заяву про проведення медичного огляду мого підзахисного – кримського татарина Гафарова Джеміля Абдуллаєвича – з метою встановлення у нього наявності захворювання, що перешкоджає утриманню під вартою (після його етапування в його рідний Крим)», – написав адвокат у Facebook.
Напередодні уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про погіршення здоров'я українських політв'язнів з анексованого Криму Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова та Асана Яникова (фігуранти кримських «справ Хізб ут-Тахрір»). Через це вона звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням провести медобстеження громадян України в ув'язненні.
До цього адвокат Гафарова зазначав, що його підзахисний перебуває в критичному стані. Джеміль Гафаров має третю групу інвалідності, хронічне захворювання нирок і пов'язані з ними хвороби серця. Адвокат додав, що, крім передачі ліків, Гафарова відмовилися госпіталізувати.
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.