Кримськотатарський активіст Едем Дудаков опублікував відео розкопок навколо Великий ханської мечеті, ханського кладовища і в стайні в Бахчисараї. На ньому видно, як чоловік працює в ямі в конюшенном корпусі, при цьому знайдені артефакти складає в купу без будь-якої фотофіксації.
«Приблизно годину рив, на наших очах то лопатою, то кельмою, а черепицю і елементи металевих виробів у купу. Аналогічно працювали і в Хан-Джамі (мечеті – КР). Адже саме питання черепиці дуже важливе. Історично важливе. Після пожежі 1736 року, влаштованої російськими військами, за легендою дах мечеті покрили зеленою глазурованою черепицею. Однак ні в цій купі, ні при попередніх розкопках таку черепицю не знайшли», – написав Дудаков.
Активіст також зафіксував проведення розкопок на території Ханського цвинтаря.
«Про рівень професіоналізму можна судити по цій купі грунту. Просто вирили сусідню могилу або дюрбе (гробниця – КР) (копають всюди), а купу грунту кинули в відвал на сусідню могилу», – прокоментував Дудаков.
Раніше екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова зазначила, що велика ханська мечеть, що входить до складу Ханського палацу-музею в Бахчисараї, безповоротно зруйнована внаслідок так званих ремонтно-реставраційних робіт, що проводяться російською владою півострова.
Міністерство культури України стверджує, що через проведення цих робіт існує загроза руйнування головного корпусу Ханського палацу.
Ханський палац-музей у Бахчисараї – найвідоміший музей, пов'язаний із історією кримських татар, територія літньої резиденції кримських ханів Гераїв. На території музейного комплексу розташовані палац, гаремний корпус, ханський цвинтар і мечеть. Він є кандидатом на внесення до Списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.