Російська співачка Наталія Чистякова-Іонова, відома під псевдонімом «Глюкоза», прокоментувала свій нову заборону на в'їзд в Україну через незаконні поїздки в анексований Росією Крим.
Співачка повідомила в Instagram, що увечері 6 серпня вона прилетіла до Києва.
«Я їхала побачити друзів, попрацювати над новою музикою та кліпами з дуже талановитими людьми, творчість яких мене захоплює. У нас не було можливості особистої зустрічі вже дуже давно. До цього у мене вже стояла заборона на відвідування України на три роки через те, що я була в Криму. Після того як моя заборона закінчилася, я зважилася поїхати та відвідати своїх близьких», – написала артистка.
Вона уточнила, що в аеропорту навколо неї «розгорнули справжню спецоперацію».
«Людина, яка мене допитувала, весь час допиту знову і знову ставила одне й те ж питання «Чий Крим?». Я довгий час намагалася пояснити, що я артист, що не готова і не хочу коментувати політику, я поза політикою. Я просто їду до своїх друзів. Мене не відпускали, продовжували тиснути. На третій годині пресингу питанням «Чий Крим?» я поставила зустрічне запитання: «Чого ви домагаєтеся? Щоб я сказала, що Крим український? Що взагалі відбувається? Ну відправляйте назад, до чого ці допити?». Але їм просто потрібно було одне. Щоб у моїй промові прозвучало це словосполучення, а далі все вже було зроблене і змонтоване так, як їм було зручно», – написала «Глюкоза».
На відео, опублікованому Держприкордонслужбою України, чутно діалог між прикордонником і співачкою, який відрізняється від інтерпретації «Глюкози». Прикордонник запитав у «Глюкози», як вона «ставиться до окупації Криму Росією?». У відповідь вона заявила: «Я взагалі ніяк не ставлюся, я поза політикою. Але для мене можливість бути в Україні набагато важливіша». Прикордонник перепитав: «Чи вважаєте ви АР Крим українським?». Глюкоза відповіла: «Крим український». Після цього на відео опублікований фрагмент з іншого ракурсу, коли прикордонник ставить у паспорт співачки штамп про заборону на в'їзд.
Російській співачці «Глюкозі» заборонили в'їзд в Україну на три роки за відвідування анексованого Криму. Це вже друга заборона на в'їзд артистці. Росіянка прибула в Україну серед пасажирів рейсу з Мінська.
Як стверджують у прикордонній службі, «Глюкоза» неодноразово їздила в Крим на концерти та вечірки. Повідомляється, що в ході спілкування «співачка постійно плуталася в своїх відповідях», зокрема на початку зазначила, що в Криму востаннє була тільки в 2013 році. Потім вона визнала, що була в Криму в 2014 році, і прибула туди літаком із Москви.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.