Політичний емігрант, лондонський бізнесмен і прихильник російського опозиціонера Олексія Навального Євген Чичваркін вважає, що кримчани можуть заробляти на росіянах і створювати успішний бізнес на півострові в умовах, коли Росія ізолюється від зовнішнього світу і все більше її громадян не можуть виїжджати за кордон.
Про це він сказав в коментарі для Крим.Реалії, відповідаючи на питання про майбутнє бізнесу в Криму в умовах санкційної політики Заходу проти Росії.
«Через кілька років буде 40 мільйонів невиїзних, тому що вони так чи інакше будуть пов'язані з державою. Я думаю, що держслужбовців постараються більше ніколи нікуди не відпустити (за кордон – КР). Ти можеш надавати туристичні послуги та бути вкрай успішним, ти можеш щось робити, тому що це сухі субтропіки (Південне узбережжя Криму – КР), ти можеш щось вирощувати, чого немає в Росії, продавати туди й бути успішним. Туристичний бізнес і все, що стосується туризму і розваг: ти можеш прямо зараз створювати яхт-клуб – і він буде дико успішний», – вважає бізнесмен.
Your browser doesn’t support HTML5
Чичваркін зазначив, що в Росії не так багато теплих місць, де невиїзні росіяни можуть «погріти кістки», і Крим – одне з них.
Інтерв'ю з бізнесменом Євгеном Чичваркіним дивіться в програмі «Грані часу з Муміном Шакіровим» цієї суботи, о 19:05, на телеканалі «Настоящее время» і YouTube-каналі Радио Свобода.
Євген Чичваркін – колишній власник салонів стільникового зв'язку «Євромережа» («Евросеть»). Він покинув Росію наприкінці 2008 року. У січні 2009 року російський Слідчий комітет відкрив проти нього кримінальну справу за «викрадення людини» і «вимагання». У 2011 році цю справу закрили, але Чичваркін не став повертатися в країну. Він володіє винною крамницею і рестораном в Лондоні. Чичваркін оплатив лікування Олексія Навального в Німеччині після його отруєння «Новачком». За даними газети The Sunday Times, Чичваркін потрапив у число найбагатших жителів Туманного Альбіону, заробивши до 2021 року £120 млн.
Віцепрем'єр Росії Марат Хуснуллін повідомляв, що очікується приблизно один трильйона рублів із приватних інвестицій на розвиток Криму. За його словами, якщо залучити на півострів приблизно трильйон рублів, «Крим розвиватиметься на зовсім іншому рівні». А гендиректор МІА «Россия сегодня» Дмитро Кисельов заявив, що великому російському бізнесу давно час зайти на півострів, не побоюючись санкцій, адже Захід навряд чи послабить запроваджені заходи.
Росія анексувала Крим в 2014 році, після чого Україна, США і Євросоюз запровадили низку економічних санкцій, які щорічно продовжують.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.