Суд у Ялті визнав незаконними документи, за якими Гайворонський отримав російський паспорт

Євген Гайворонський

Підконтрольний Росії міськсуд Ялти вирішив визнати незаконними документи, за якими ялтинському блогеру і журналісту Євгену Гайворонському видали паспорт громадянина Росії.

Як повідомив Крим.Реалії сам Гайворонський, анулювати російський паспорт від нього вимагала поліція. При цьому блогер стверджує, що 27 березня подав заяву про те, що вимагає анулювати свій російський паспорт.

Блогер пояснив це тим, що «анексією Криму Росія порушила п.4 ст.15 Конституції Росії про верховенство міжнародного права над внутрішнім і порушила Будапештський меморандум, за яким Росія – гарант територіальної цілісності України, включно з Кримом і Донбасом».

«І те, що за ФЗ-62 (федеральним російським законом – КР) про громадянство немає підстав вважати кримчан росіянами. Росії хвороблива така відмова, і вони вже в червні і серпні силами МВС і Слідкомом Криму вирішили мене позбавити громадянства за «підробку документів», хоча я раніше зажадав анулювати паспорт Росії. Цікаво, що на суд не з'явився ключовий свідок – юрист Стасюк, який масово виготовляв документи для паспортів Росії. Я зажадав на суді притягти до відповідальності ФМС і ФСБ за недбалість і сприяння в масовій незаконній паспортизації Криму. Рішення ще не набрало чинності», – повідомив Гайворонський.

Адвокат блогера Олексей Ладін розповів Крим.Реалії, що «коли сьогоднішнє рішення набуде чинності, у ФМС будуть законні підстави анулювати його громадянство».

Українська влада не визнає російські паспорти, видані жителям окупованого Донбасу і анексованого Криму.

Російські силовики затримали Гайворонського 22 жовтня. Підконтрольний Росії Мировий суд Ялти заарештував його на 15 діб за звинуваченням в ухиленні від лікування наркозалежності за статтею 6.9.1. російського Кодексу про адміністративні правопорушення.

Адвокат Олексій Ладін пов'язує арешт Гайворонського з попереднім затриманням активіста в березні 2019 року.

Пізніше Гайворонського звинуватили в новому адміністративному правопорушенні за ч. 3 ст. 20.1 КоАП Росії (образа в Інтернеті влади і символів Росії) за пост у соціальній мережі Facebook щодо президента Росії Володимира Путіна.

6 листопада Гайворонський вийшов на свободу з ізолятора тимчасового утримання в Сімферополі.

БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Казали: стверджувати «Крим ‒ це Україна» може тільки наркоман»

26 березня 2019 року Гайворонського затримали за підозрою у вживанні наркотичних засобів, пізніше того ж дня підконтрольний Росії Мировий суд в Ялті заарештував Гайворонського на 12 діб за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 6.9 КоАП Росії (вживання наркотичних речовин без призначення лікаря). Крім того, суд зобов'язав Гайворонського пройти лікування від наркотичної залежності.

7 травня підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя знову заарештував Гайворонського. Останній назвав «маячнею» звинувачення у вживанні наркотиків.