У анексованих Криму і Севастополі проти поправок до Конституції Росії, за попередніми даними місцевих підконтрольних Кремлю виборчкомів, проголосували понад 140 тисяч осіб. Так, не схвалюють поправки 111 401 тих, хто проголосував у Криму (9.08%) і 31 656 – у Севастополі (14.62%).
Згідно з цими даними, у відсотковому співвідношенні найбільше проти поправок голосували в Армянську (12.32%) і Керчі (12,68%).
У Бахчисарайському районі проти проголосували 5911 осіб, у Євпаторії – 6059 осіб, у Керчі – 11657, у Сімферополі – 18016, в Сімферопольському районі – 9740, в Ялті – 8393.
Згідно з даними виборчкому Криму, за поправки проголосували 1104730 осіб (90.07%). Усього взяли участь у голосуванні 1 227 150 (явка склала 81,75%).
У Севастополі найбільше противників поправок – у Нахімовському районі міста (15,8% або 9103 особи). Усього в Севастополі взяли участь у голосуванні понад 216 тисяч осіб. 1,5 тисячі бюлетенів у місцевому виборчкомі визнали зіпсованими.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Кримчани про правки до Конституції Росії: «Настане лихоліття»
25 червня в Росії і анексованому нею Криму почалося голосування щодо поправок до Конституції Росії, що тривало до 1 липня. Одна з поправок стосувалася «обнулення» президентських термінів, що дозволить російському президенту Володимиру Путіну брати участь у виборах ще двічі та залишатися при владі до 2036 року.
У Криму людей закликали брати участь у голосуванні будь-якими способами. Російська влада півострова організовувала виїзні голосування щодо поправок до Конституції Росії для жителів сільської місцевості. Оголошення розміщували в селах Криму.
У Міністерстві закордонних справ України наголосили, що голосування за поправки до Конституції Росії на території анексованого Криму є незаконним.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Пожиттєвий диктатор» і провина Заходу: аналітики про голосування в Росії
Представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Пітер Стано повідомив, що ЄС не визнає проведення на території Криму голосування щодо поправок до Конституції Росії.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.