Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що російська влада в анексованому Криму будь-яким способом протидіятиме можливому приїзду місії ЮНЕСКО.
Про це 18 квітня він сказав під час час парламентських слухань «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні», що проходили у Верховній Раді.
У зв'язку з можливою протидією Росії місії ЮНЕСКО, Чубаров запропонував за результатами парламентських слухань внести до них рекомендації пункти, що передбачають «розширення можливостей національного законодавства та міжнародних організацій, у частині переслідування, притягнення до відповідальності російських окупантів і безпосередніх виконавців, які знищують кримськотатарські пам'ятки в Криму».
11 квітня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що виконком ЮНЕСКО схвалила резолюцію про можливу моніторингову місію в Криму. На думку глави МЗС, візит представників міжнародної організації допоможе збереженню культурних пам'яток Криму.
Пізніше перший заступник міністра культури України, керівник сектора культури і культурної спадщини Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Світлана Фоменко сказала, що перед тим як направити до анексованого Криму місію ЮНЕСКО, Києву необхідно узгодити конкретні механізми її роботи.
У резолюції ЮНЕСКО серед іншого зазначається, що місія ООН із моніторингу дотримання прав людини в Україні не може потрапити до Криму вже майже три роки. Раніше про готовність пустити на півострів міжнародних спостерігачів заявляв підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов (Аксьонов).
Міністерство культури України стверджує, що дії Росії на території анексованого Криму завдають шкоди культурній спадщині України на території півострова. Такими діями порушуються вимоги закону України «Про охорону культурної спадщини», а також Конвенції ЮНЕСКО 1972 року.