Національна спілка журналістів України разом з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською починає міжнародну кампанію солідарності з українськими журналістами, яких Росія незаконно утримує за політичними мотивами – Миколою Семеною та Романом Сущенком.
Про це 4 грудня повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
«НСЖУ звертається до наших партнерів – національних професійних журналістських об'єднань, що входять до складу Європейської та Міжнародної федерацій журналістів, з проханням інформувати про ситуацію щодо журналістів-заручників і закликати, щоб іноземні журналісти зверталися до урядів своїх країн, щоб ті тиснули на Росію заради звільнення Романа Сущенка (заарештований у Москві) і Миколи Семени (засуджений у Криму), а також інформувати про ситуацію з порушенням прав Олега Сенцова», – заявив Сергій Томіленко.
Він підкреслив, що Національна спілка журналістів України має намір «використовувати зрозумілу в цивілізованому світі аргументацію» – офіційний висновок українського омбудсмена про те, що Семена, Сенцов і Сущенко «є заручниками Росії та постраждали виключно за свої переконання і любов до України».
Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинуватила в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя 22 вересня призначив Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю.
Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на вільне висловлення думки.
ФСБ Росії 30 вересня 2016 року року в Москві затримала кореспондента українського агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Його назвали «співробітником української розвідки». Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство». Сущенко всі звинувачення відкидає.